Strzelecka narada na pikniku

0
574

W dniu 08 września br. dowództwa trzech związków strzeleckich „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej spotkały się na zorganizowanym wspólnie składkowym pikniku w Bogaczowie k/ Męcinki.
W spotkaniu uczestniczyli dowódcy oddziałów wraz z członkami sztabów reprezentowani przez kapitana H. Pawłowskiego wraz przedstawicielami ZS ze Złotoryi, majora Bogdana Bezega wraz z R. Janzem, K. Patrzkiem, J. Paździorem, H. Bartnikiem, K. Uchmanem z ZS z Jawora, z kapitanem J. Bobolą wraz przedstawicielami Z.S. RP w Legnicy. Na spotkaniu omówiono wszystkie nurtujące nas sprawy i problemy związane m.in. z ujednoliceniem interpretacji regulaminów w tym mundurowego oraz ceremoniału w różnych przypadkach codziennej pracy Strzeleckiej, jak i współpracy z wojskiem, z władzami miasta i powiatu.
Poruszono także sprawę uczestnictwa w organizowanych przez władze samorządowe imprezach i obchodach świąt państwowych. Na pikniku wszystkie sprawy w szczegółach omówił major ZS. Bogdan Bezeg. Dowódcy zadawali szereg pytań związanych z zasadami prowadzenia w/w oddziałów.
Członkowie ZS „Strzelec” w Jaworze byli przygotowani do udzielania wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania. Po burzliwej dyskusji i po dojściu do konsensusu poddano pod rozwagę propozycję utworzenia „Okręgu Nadodrzańskiego” z siedzibą w Jaworze, co uprościłoby pracę, jak i współpracę ze Sztabem Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP. W Wągrowcu. Podczas gorących obrad nie obyło się bez wojskowej grochówki i pieczenia kiełbasek na grillu. A o to zadbał porucznik K. Patrzek, który zasłynął zdolnościami kulinarnymi na naszej imprezie. Wszyscy prosili o dokładkę. Pan K. Patrzyk zawsze sprawuje rolę kwatermistrzowską, gdzie bardzo dobrze się czuje, stając zawsze na wysokości zadania. Organizatorzy Pikniku strzeleckiego włożyli dużo wysiłku w jego organizację i to trzeba im oddać. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pokazać to, co jest dla nas Strzelców ważne i nas nurtuje, że w tak krótkim czasie doszliśmy do wysokiego poziomu umundurowania i awansu naszych członków.
Przy pięknej słonecznej pogodzie spotkanie w popołudniowych godzinach musieliśmy zakończyć. Podczas trwania imprezy na polanie w Bogaczowie działali też harcerze z jaworskiego hufca ZHP. Była to chwila na refleksję i przypomnienia swoich młodych lat i radości z młodego życia. Był też czas i okazja do wymiany wspomnień z okresu żołnierskiej służby. Dopóki sił i zdrowia starczy będziemy starali się pokazywać siebie z jak najlepszej strony, nasz patriotyzm do Ojczyzny -Polski. Myślimy, że takich owocnych spotkań będzie więcej i nie mniej owocnych.
sierż. R.Janz, fot. W. Chawior

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię