Zatrzymali pasera i odzyskali samochód

0
903

Policjanci z Jawora wpadli na trop pasera, który w wynajmowanych garażach ukrywał skradziony na terenie Niemiec samochód oraz części pochodzące z rozbiórki pojazdów różnych marek. Odzyskane auto wróci do właściciela, natomiast zatrzymany paser usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze jaworskiej komendy uzyskali informację, z której wynikało, iż w jednym z garaży na terenie Jawora są przechowywane pojazdy pochodzące z kradzieży. Policjanci szybko ustalili lokalizację „dziupli samochodowej”.
Po otwarciu trzech sąsiadujących ze sobą pomieszczeń garażowych ujawniono znaczną ilość pochodzących z rozbiórki części pojazdów różnych marek oraz kompletnego Volkswagena Touran. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że samochód został skradziony na terenie Niemiec. Dzięki jaworskim mundurowym wróci do właściciela.
Policjanci idąc dalszym tropem wpadli na ślad mężczyzny, który wynajmował pomieszczenia od nieświadomego całego procederu właściciela. Zatrzymany paser nie krył zaskoczenia. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Jawora. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię