Naćpany uciekał przed policją

0
1297

Policjant z Komisariatu Policji w Bolkowie po pościgu ujął mężczyznę, który pod wpływem narkotyków kierował Volvo. 26-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz doprowadził do zderzenia z ciężarowym DAF-em.
22 sierpnia br. funkcjonariusz z Bolkowa otrzymał zgłoszenie o piracie drogowym w Volvo, który stwarza duże zagrożenie na drodze krajowej nr 5. Policjant szybko namierzył wskazany pojazd i próbował zatrzymać go do kontroli. Kierujący Volvo mężczyzna nie reagował na wyraźne sygnały dźwiękowe oraz świetlne, obligujące go do niezwłocznego zatrzymania.
Podjęte działania doprowadziły do ujęcia 26-letniego mieszkańca Lubska, który w trakcie pościgu popełnił szereg wykroczeń, narażając innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Nawet zderzenie z ciężarówką nie powstrzymało mężczyzny od kontynuowania pieszej ucieczki.
Przyczyną niezatrzymania się do kontroli drogowej był fakt, iż 26-latek znajdował się pod wpływem środków odurzających. Ponadto użytkowany przez niego samochód nie posiadał aktualnego badania technicznego oraz ubezpieczenia.
Mieszkaniec Lubska odpowie teraz przed sądem. Grozi mu nawet kara pozbawienia wolności do lat 5.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię