Ostatni weekend wakacji spędź koniecznie w Jaworze!

0
647

Wielkimi krokami zbliża się Święto Chleba i Piernika w Jaworze. Impreza ma już 20 historię i swoją tradycję. To najsmaczniejsze i najbardziej aromatyczne wydarzenie w regionie, po brzegi wypełniona atrakcjami dla młodszych i starszych.Co nas czeka?
Mistrzowie piekarnictwa i cukiernictwa prezentować będą swoje wypieki, a na stoisku animacji piekarniczych będzie można się przyjrzeć prawdziwym dziełom sztuki. To właśnie tu powstają wspaniałe bochny, dziesiątki form i setki smaków, wypiekanych na oczach gości. Na stoiskach królować będą rozmaite gatunki pieczywa: chleby jasne, ciemne, pszenne, żytnie, orkiszowe, bez glutenu; rogale, bułki, bagietki, chałki; z dodatkami i posypkami. W roli głównej – chleb jaworski. Swoje wyroby prezentować będą lokalni rzemieślnicy i rękodzielnicy. Nie zabraknie produktów i żywności ekologicznej, tj. miody, rzeźby, naczynia gliniane.Smakosze pierników również będą mieli, w czym wybierać. Zapach cynamonu i przypraw prowadził będzie wprost do Piernikowa – miejsca pełnego własnoręcznie tworzonych i ozdabianych pierników o finezyjnych kształtach i wybornym smaku. Palce lizać! Piekarze i cukiernicy staną w szranki w konkursie na „Rzeźbę Piekarsko – Cukierniczą”, a jurorami będą zwiedzający. Poznamy też nazwisko kolejnego mistrza piekarnictwa, który być może setki kilometrów stąd codziennie serwuje swoim klientom polskie, smaczne pieczywo i zasługuje na tytuł „Piekarza Roku”.
Uczestnicy Święta kolejny raz staną się świadkami bicia rekordu na najdłuższy piernik w Polsce. Aktualnie piernik – rekordzista mierzy 51 m oraz 40 cm. W tym roku piernik ma być jeszcze dłuższy, smaczniejszy i bardziej aromatyczny, a z okazji przypadającej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, będzie mieć barwę biało – czerwoną.
Coś dla ciała, coś dla ducha, coś dla zmysłów…
Jedną z największych atrakcji imprezy są wybory Miss i Mistera Ziemi Jaworskiej. Piękne panie i przystojni panowie będą rywalizować nie tylko o tytuł, ale także o atrakcyjne nagrody. Święto Chleba i Piernika to również muzyczna podróż przez dekady i gatunki muzyki. W niedzielny poranek organizatorzy zapraszają na Mszę Św. do Kościoła pw. Św. Marcina, a następnie na kulinarne show z udziałem autorytetu kulinarnego – Teo Vafidisa, samorządowców, piekarzy i cukierników. Ich popisy będą „okraszone” dużą dawką humoru, a smakom i zapachom nie będzie końca! Wszystko to i jeszcze więcej do zobaczenia, usłyszenia i posmakowania już w ostatni weekend sierpnia w Jaworze.
Zapraszamy!
www.schip.jawor.pl
www.facebook.com/schip.jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię