Policjanci edukowali przedszkolaków

0
568

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, jaworscy policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Podczas spotkań funkcjonariusze apelują i edukują w zakresie właściwych postaw podczas letniego wypoczynku.
W ramach akcji „Świadomy junior” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” policjanci odwiedzili w zeszłym tygodniu dzieci z przedszkola w Wądrożu Wielkim. Podczas spotkania funkcjonariusze informowali najmłodszych, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie.
W trakcie zajęć mundurowi wskazywali również na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, by wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. Omówili przy tym mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania. Szczególną uwagę policjanci poświęcili niebezpieczeństwom mogącym wystąpić podczas pobytu w domu, prac polowych, kontaktach z obcymi i zwierzętami. Uczestnicy spotkania przypomnieli sobie wraz z mundurowymi także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące pieszych. Omawiano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i sytuacje, w których najczęściej może dochodzić do wypadków. Funkcjonariusze przypomnieli również zasady prawidłowej jazdy rowerem, rolkami czy na deskorolce. Podczas wizyty policjanci dążyli także do podniesienia świadomości dzieci w kwestii zagrożeń, jakie niesie ze sobą internet, promując przy tym szeroko rozumiany zdrowy styl życia. Mundurowi z Jawora planują prowadzić tego typu spotkania do końca roku szkolnego, a kolejne wizyty będą już się odbywały podczas półkolonii i innych form zorganizowanego wypoczynku.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię