Wędkowanie z uśmiechem

0
666

W niedzielę, 3 czerwca br., przy pięknej pogodzie Koło PZW w Jaworze zorganizowało na “Jaworniku” powiatowy festyn z okazji Dnia Dziecka dla dzieci i młodzieży do lat 14. Dla tych najmłodszych i nieco starszych przygotowano moc atrakcji i niespodzianek. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się zawody wędkarskie oraz konkursy zręcznościowe.
W imieniu Zarządu Koła PZW festyn otworzył i gorąco pozdrowił wszystkich przybyłych prezes Koła Kazimierz Krzysiek. W krótkich słowach życzył wszystkim, aby te słoneczne przedpołudnie upłynęło w miłej atmosferze, sportowej rywalizacji, z radością i uśmiechem, ku zadowoleniu dzieci i młodzieży. Następnie wprowadzono zebranych w sprawy organizacyjno-techniczne, dotyczące zawodów wędkarskich oraz konkursów sprawnościowych i wiedzy wędkarsko-ekologicznej.
W zawodach wędkarskich, zabawach i konkursach uczestniczyło w sumie 72 dzieci. Wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w konkursach sportowo-zręcznościowych, sprawnościowych oraz o wiedzy z ABC wędkarstwa.
Tym razem podczas zawodów dopisały ryby złowione prawie przez wszystkich uczestników, a ukoronowaniem było złowienie przez zwycięzcę dorodnego karpia i leszcza.
Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Wojciech Wołyniec – 1380 pkt., drugi był Jakub Haczkiewicz, a na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Kusyk (po 300 pkt.). W “Zgaduj-zgaduli” o tematyce ekologia – wędkarstwo mistrzem został Szymon Wyszowski a wicemistrzem Miłosz Stohnij. W rzucaniu ciężarkiem do celu zwyciężył Miłosz Dziewa przed Nikodemem Kasprzyckim.
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach, zawodach i zabawach mogły liczyć na podarek w postaci pucharów, słodyczy, napojów oraz licznych nagród rzeczowych i upominków. Nagrody wręczali uczestnikom burmistrz Jawora Emilian Bera oraz przedstawiciel jaworskiego starostwa – radna Maria Piwko.
Podczas festynu uczestnicy imprezy, dzieci, rodzice i opiekunowie rzęsistymi oklaskami podziękowali sponsorom: Urzędowi Miejskiemu w Jaworze, Starostwu Powiatowemu w Jaworze, Andrzejowi Bramborowi, Janowi Legeniowi, Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej, Teresie Nijakiej i Janowi Karło, Spółdzielni “Inprodus”, Annie i Waldemarowi Furmanikom, Tadeuszowi Koniakowi, Markowi Głos oraz Zarządowi Okręgu – Komisji Młodzieżowej w Legnicy. Do zobaczenia i zapraszamy za rok.
Prezes Koła PZW Jawor
Kazimierz Krzysiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię