Dni miasta pełne muzyki

0
556

Tegoroczne Dni Bolkowa zaplanowano na dwa popołudnia. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, przeważała muzyka – grana, śpiewana i do tańca – w różnych stylach.
W sobotnie popołudnie koncert zaczął się od recitalu „Placu Zabaw”, bolkowskiego zespołu z wieloletnią tradycją i sporą renomą. Po nim na scenie pojawił się „Harlem”, a potem „After Party”. Do późnych godzin wieczornych trwała jeszcze dyskoteka, którą kierowali DJ Kriss i DJ Mazi.
Niedziela zaczęła się od elementu patriotycznego, który wprowadzono w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Bolkowie, wspólnie z zespołem ludowym „Echo”, słowami wierszy, pieśni i piosenek opowiedzieli o Polsce, jej historii i pięknie oraz miłości do Ojczyzny. Potem swe umiejętności taneczne przedstawiły „Gwiazdeczki”, także z Przedszkola Samorządowego, podopieczne Małgorzaty Węsek. Przed publicznością pokazały się także dziewczęta z „Happy one”, uczennice Iwony Kwiatkowskiej ze SP w Bolkowie i podopieczni KDance studio, którzy z Izą Kowalską uczą się tańca w bolkowskim domu kultury. O zbliżających się wakacjach zaśpiewali trzecioklasiści ze SP w Bolkowie, uczniowie Marleny Sobczyk. Reszta wieczoru znów należała do muzycznych wykonawców. Na scenie pojawiły się zespoły ludowe „Echo”, „Iskierki”, „Bolkowianie” z Bolkowa i „Lipowianie”. Po nich na scenie zaprezentowali się jaworzanie z folkowej grupy „Radykalna Wieś” oraz „Mejk”. Dni Bolkowa zakończyła zabawa taneczna z DJ Darkiem. Jako wykonawca niewymieniony na plakacie wystąpił też raper z Sadów znany jako Młody P.
Poza główną sceną wędkarze przeprowadzili zawody, a bolkowskie koło Polskiego Związku Pszczelarskiego podsumowało konkurs plastyczny „Pszczoła w życiu człowieka”. Zrobili to w przerwie wykładów, które doskonaliły i uzupełniały ich wiedzę. Na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego pszczelarze mogli tez zaopatrzyć się w niezbędne im akcesoria.

fot. mewa, Tomasz Oczachowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię