Drzwi Otwarte w SOSz-W

0
683

Już od rana 29 maja br. drzwi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Jaworze stały otworem dla odwiedzających. Placówka była doskonale przygotowana na przyjęcie gości. Uczniowie prowadzili przybyłych do szkolnej auli, gdzie odbyła się pierwsza część spotkania.
Gości w osobach: sekretarz Starostwa Bogumiłę Wendę, wicedyrektor PORE Bogumiłę Sokołowską, Alinę i Wojciecha Nolbrzaków ze Stowarzyszenia “Damy Radę”, Renatę Noworól-Sosnowską prezes stowarzyszenia “Budujemy Mosty” oraz przyjaciół i rodziców przywitał dyrektor szkoły Franciszek Materniak. Na wstępie przedszkolaki dały niezwykły popis teatralny, później starsze dzieci przedstawiły “Eko-bajkę”o współczesnych zagrożeniach cywilizacyjnych. Na zakończenie popisów aktorskich wystąpiły najstarsze dziewczęta w układzie tańca nowoczesnego. Dyrektor podziękował dzieciom i wychowawcom za przygotowanie dzieci i publiczne występy.
Specjalne podziękowania i bukieciki kwiatów zostały wręczone sponsorom,zaprzyjaźnionym osobom w dowód wdzięczności za systematyczną pomoc oraz najaktywniejszym rodzicom. Zwiedzanie szkoły połączono z obserwacją lekcji otwartych prowadzonych przez nauczycieli. Tak więc Joanna Przybylska wykonywała zajęcia ruchowe z uczennicą Hanią, Justyna Kaliszczak i Małgorzata Szura prowadziły zabawy na spostrzegawczość grą Robot Mouse. Adrianna Cycoń i Ewa Gdowska zaprezentowały wykorzystanie tablicy interaktywnej. Alicja Labryga i Małgorzata Sobieraj prowadziły zabawy integracyjne z chustą animacyjną, Anna Smuszko-Subczak zademonstrowała zajęcia z logopedii, Krystyna Dankiewicz-Krakowian poprowadziła zajęcia kulinarne dla uczniów w zawodzie kucharz połączone z degustacją jeszcze ciepłych mufinek warzywnych. Goście zostali także zaproszeni na prezentację multimedialną o szkole i osiągnięciach uczniów.
Dzień Otwartych Drzwi połączono z Dniem Wolontariatu, bo-jak powiedziała Ewa Aleksiuk – nie tylko dostajemy, lecz także dajemy.
Dzieci i młodzież zbierają karmę dla zwierząt, robią podarunki dla dzieci z Domu Dziecka, dla chorych i seniorów z Domu Pomocy Społecznej. Tego dnia w ramach zajęć z wolontariatu dzieci wykonywały pod okiem nauczycieli różne drobiazgi, jak np. kolorowe zakładki do książek.
-Te drzwi są otwarte każdego dnia- powiedział dyrektor placówki. Jest to szkoła przyjazna dla uczniów i dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, jedyna w naszym powiecie. Od ubiegłego roku w strukturach Ośrodka funkcjonuje przedszkole, w którym doświadczona i dobrze wykształcona kadra pomaga maluchom w adaptacji społecznej w tych pierwszych trudnych latach życia. Rodzice z Jawora nie muszą wozić dzieci przedszkolnych do Legnicy. To duży krok w jaworskiej oświacie pozwalający na przygotowanie do życia i do pracy dzieci szczególnie potrzebujące wsparcia. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest placówką doskonale przygotowaną do pełnienia swojej wyjątkowej funkcji dydaktyczno-wychowawczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię