Dzień Zwycięstwa po jaworsku [FOTO]

1
1779

Trwają miejskie obchody Dnia Zwycięstwa – wyjątkowe, bo w jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tradycyjnie złożone zostały kwiaty i wiązanki na jaworskim szlaku pamięci. W południe symboliczne klucze od miasta burmistrz Emilian Bera wręczył naszym zaprzyjaźnionym gościom z Wrocławia – 10. Pułkowi Dowodzenia.

Na szlaku pamięci znalazł się pomnik Nieznanego Żołnierza przy ul. Wyszyńskiego, pomnik pamięci Sybiraków, tablica poświęcona żołnierzom wyklętym i ofiarom faszyzmu na dziedzińcu zamkowym oraz obelisk 1000-lecia państwa polskiego. Mniej liczne delegacje oddały hołd pod pomnikiem pamięci żołnierzy Radzieckich. W teatrze odbyła się uroczysta, okolicznościowa gala, którą uświetnił występ i referat przygotowany przez młodzież z jaworskich szkół średnich. Wcześniej w Rynku burmistrz Emilian Bera przekazał na ręce pułkownika Dariusza Dejneki oddał symboliczny klucz od miasta. Zaprzyjaźniony z miastem pułk przez kilka dni będzie stacjonował w bazie na Jaworniku.

Żołnierze rozegrali dzisiaj mecz przyjaźni w siatkówkę z JKS Spartakusem. Jutro będą mieli szansę się odegrać na strzelnicy w Grzegorzowie, gdzie odbędzie się turniej strzelecki. Mundurowi zapraszają mieszkańców do odwiedzenia ich tymczasowej bazy. W środę od godz. 16 będzie można tam poznać nowoczesny sprzęt wojskowy oraz poczęstować się grochówką.

1 KOMENTARZ

  1. Wciąż te same twarze, te same gesty i słowa. Szkoda czasu. I tylko starsi panowie nie tracą poczucia humoru. Przebrali się w zielone mundurki, jakby co, to są gotowi. I nawet pokaźne mięśnie brzuszne nie przeszkodzą im w “ojczyzny ratowaniu”. Oby nie mieli okazji. Kabaret.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię