Drużyna z Bolkowa najlepsza!

0
1456

Co roku na przełomie marca i kwietnia w naszym województwie organizowany jest konkurs dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpieczne żyć” o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego o puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku honorowy patronat nad tym konkursem objęła żona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Agata Kornhauser-Duda. Patronat programowy nad wydarzeniem sprawuje Uniwersytet Wrocławski.
Szkoła Podstawowa w Bolkowie wraz z Oddziałami Przedszkolnymi od wielu już lat bierze udział w tym konkursie, sprawdzając swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w życiu codziennym, ekologii oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej w wypadku czy innym zdarzeniu. Półfinały wojewódzkie zawsze odbywają się w czterech subregionach: wrocławskim, jeleniogórskim, legnickim i wałbrzyskim. Zwycięzcy i laureaci trzech pierwszych miejsc poszczególnych regionów spotykają się we Wrocławiu na finale dolnośląskim. Według przyjętego regulaminu w kategorii klas „0”, I-III i IV-VI biorą udział 3-osobowe drużyny, które wspólnie wykonują zadania, a w kategorii klas gimnazjalnych jeden uczeń musi sam sobie poradzić ze wszystkimi zadaniami. Co roku reprezentacja bolkowskiej szkoły w różnych grupach wiekowych wykazuje się dużą wiedzą i umiejętnościami, czego dowodem są miejsca w pierwszej dziesiątce. Wspomnieć należy, że do tej pory największym sukcesem było czwarte miejsce drużyny klas IV-VI w roku 2015, a w półfinale legnickim w bieżącym roku uczeń klasy III oddziału gimnazjalnego – Wiktor Kwiatkowski uplasował się na miejscu piątym, co też jest dużym sukcesem, patrząc na to, że nasz gimnazjalista musiał sobie radzić sam, bez wsparcia kolegów czy koleżanek.
12 kwietnia 2018 r. przyniósł długo oczekiwany sukces – pierwsze miejsce. W tym dniu drużyna 6-latków z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bolkowie zdobyła pierwsze miejsce w etapie subregionalnym – Wałbrzych. Nasi najmłodsi zawodnicy starali się postępować w sytuacjach niebezpiecznych, czy wręcz kryzysowych zgodnie z zasadą organizatorów konkursu: „Pierwsza i najważniejsza zasada, to nie wpadać w panikę!”.
Zorganizowany w hali lekkoatletycznej przy ulicy Chopina w Wałbrzychu konkurs miał charakter praktycznych zawodów. Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa dnia codziennego. Dzieci musiały przejść 6 stacji tematycznych. Należało wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami praktycznymi. Do konkursu przystąpiło 11 drużyn przedszkolnych z subregionu wałbrzyskiego.
Uczennice: Monika Pachelska, Gabriela Drzyzga, Maja Krawczuk reprezentowały Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Bolkowie i zdobyły pierwsze miejsce, a tym samym awansowały i będą brały udział w wielkim finale, który odbędzie się 15 maja br na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
Drużynie w składzie: Monika Pachelska: Gabriela Drzyzga oraz Maja Krawczuk; wychowawczyni grupy z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej Barbarze Łukasińskiej oraz Annie Łącznej – Drzyzga – mamie Gabrysi, serdecznie dziękujemy! Gratulujemy zwycięstwa i już teraz radujemy się z udziału naszych podopiecznych w wielkim finale XIV konkursu dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Bolkowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię