Wielkanocny apel w szkole

0
469

28 marca br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wiadrowie odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych. W uroczystości tej uczestniczyli zaproszeni goście: ks Marek Kruk, wójt Sebastian Oszczęda oraz cała społeczność szkolna.
Uczniowie pod kierunkiem katechetki Grażyny Burzawy i Anny Minossora przedstawili inscenizację słowno-muzyczną, przygotowującą słuchaczy do nadejścia najważniejszych świąt w kościele katolickim. Przedstawienie Ostatniej Wieczerzy i fragmenty filmu „Pasja”, ukazujące mękę i śmierć Jezusa, wprowadziły w nastrój zadumy i przygotowania do owocnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Dopełnieniem całej uroczystości były pięknie wykonane pieśni wielkanocne, współkształtujące postawę radości i nadziei chrześcijańskiej, płynącej z faktu zmartwychwstania Chrystusa.
Na zakończenie głos zabrali przybyli goście, życząc wszystkim uczestniczącym w apelu zdrowych, pogodnych, spędzonych z rodziną i przyjaciółmi Świąt Wielkanocnych i mokrego dyngusa.
Świąteczny apel był również okazją do nagrodzenia uczniów za udział w licznych konkursach przedmiotowych oraz artystycznych. Małgorzata Wiśniewska wręczyła dyplomy i nagrodę za udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym „Leon”. W każdej kategorii liczba uczestników wynosiła ponad 2000. W każdej kategorii wiekowej uczniowie z SP w Wiadrowie uplasowali się na wysokich miejscach (pierwsza 10, 20 lub 30). Emilka Leszczyńska natomiast w kategorii trzecich klas zajęła miejsce trzecie – gratulujemy. Katarzyna Michalska, jako opiekun samorządu, nagrodziła uczniów wszystkich klas za udział w konkursach artystycznych wręczając słodkie upominki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię