Krzesimir Dębski – Wołyń, moja rodzinna historia

0
632

Krzesimir Dębski i Anna Jurksztowicz byli gośćmi wójta Sebastiana Oszczędy w piątek, 16 lutego, w Paszowicach. Spotkanie przyciągnęło liczną publiczność z całej Ziemi Jaworskiej, a wśród gości byli m. in. dr Tadeusz Samborski, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego, Wanda Gołębiowska, dyrektor departamentu w UMWD i Arkadiusz Baranowski, wicestarosta jaworski. Spotkanie zorganizowano przy współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu.
Krzesimir Dębski, znany muzyk i kompozytor muzyki filmowej, wystąpił w nowej roli – jako autor książki „Nic nie jest w porządku. Wołyń moja rodzinna historia”. Spotkanie w głównej mierze poświęcone było historii Wołynia, która odcisnęła bolesne piętno również na współczesnym życiu Polaków i na relacjach polsko-ukraińskich. Kompozytor zaprezentował ogromną wiedzę na temat Kresów i ich historii, wskazywał też na niepokojące zjawiska we współczesnej Ukrainie – nacjonalizm i kult Bandery. Spotkaniu towarzyszył recital w wykonaniu Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego.
Podczas wydarzenia, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, oprócz książki o Wołyniu można było zakupić także „IQuchnię czyli jak inteligentnie jeść i pić” Anny Jurksztowicz oraz płyty obojga artystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię