Juniorzy Kuźni nader gościnni

0
380

W III edycji Kuźnia Cup juniorów młodszych triumfowali młodzi piłkarze Kaczawy Bieniowice nie ponosząc na parkiecie jaworskiej hali sportowej żadnej porażki. Gospodarzom na osłodę pozostało najniższe miejsce na podium i tytuł króla strzelców, który to zdobył Bartłomiej Pastuła, który na boiskach trawiastych jest… obrońcą.
Kuźnia Cup to cykl turniejów pod patronatem burmistrza Jawora Emiliana Bery, organizowany przez Kuźnię praktycznie we wszystkich kategoriach wiekowych. O ile turniej seniorów stał pod dyktando Kuźni, to rywalizacja 7 drużyn w kategorii juniorów młodszych przyniosła niespodziankę. Nawet dwie. Pierwszą była rezygnacja w ostatniej chwili Górnika Złotoryja. Pozostałe 7 zespołów rywalizowało system “każdy z każdym”.
Kaczawa przez turniej przeszła jak burza odnosząc 4 zwycięstwa (2:0 z Bolko Bolków, 1:0 z Kuźnią I Jawor, 12:0 z Pogonią Świerzawa, 3:2 z Victorią Świebodzice) i remisując 1:1 z rezerwami Kuźni i bezbramkową z Victorią Wałbrzych. Bieniowiczanie w końcowym rozrachunku mieli lepszy bilans bramkowy niż wałbrzyszanie. Zadecydował o tym pojedynek ze Świerzawą. Victoria Wałbrzych pokonała Pogoń zaledwie 4:1.
Drugie miejsce Victorii tej z Wałbrzycha, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Kuźnia. Podopieczni Dariusza Szeligi rozgromili Pogoń 12:1 i Bolko 8:0, w pięknym stylu ograli Victorię Świebodzice 2:0 ,pokonali Kuźnię II 3:1, zremisowali bezbramkowo z Victorią Wałbrzych i ulegli triumfatorowi czyli Kaczawie. 13 zdobytych punktów i najwięcej strzelonych goli bo aż 27 musi cieszyć.
Dariusz Szeliga, trener i zarazem prezes Kuźni Jawor: – To kolejna propozycja naszego klubu dla młodych piłkarzy. Takie sympatyczne, mocno sportowe zakończenie ferii. Ciekawe mecze, duża ambicja zawodników, ale i duże umiejętności kilku zawodników. Turniej ten jest z pewnością dla zespołów wartościowym elementem przygotowań do sezonu na trawie.

Końcowa klasyfikacja:

1. Kaczawa Bieniowice 14 pkt 19 – 3
2. Victoria Wałbrzych 14 12 – 4
3. Kuźnia I Jawor 13 27 – 5
4. Kuźnia II 10 9 – 6
5. Bolko Bolków 6 5 – 14
6. Victoria Świebodzice 3 7 – 11
7. Pogoń Świerzawa 0 2 – 38

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię