Nie było śniegu, nie było też nudy

0
384

W dniach od 8.01.2018r. do 19.01.2018r. w świetlicy środowiskowej z elementami socjoterapii w Jaworze przy ulicy Kwiatowej odbywały się zajęcia nie tylko dla dzieci, które na co dzień uczestniczą w pracy świetlicy, ale również dla wszystkich chętnych z terenu miasta Jawora. Mimo że warunki atmosferyczne nie przyniosły wymarzonego śniegu, to i tak dzieci miały możliwość spędzić czas w ciekawy, aktywny i atrakcyjny sposób.
Wspólną feryjną przygodę rozpoczęliśmy od spotkania z sierżantem Piotrem Połącarzem, który przybliżył zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku. W kolejnych dniach ferii odbyły się wycieczki m.in. do kina Helios w Legnicy, do Playmiki w Legnicy, do Fabryki Bombek w Złotoryi, a także do centrum nauki i wiedzy o wodzie Hydropolis we Wrocławiu. Program ferii zimowych w świetlicy miał na celu aktywne uczestnictwo w dobrach kultury, poznanie ciekawych miejsc, pogłębienie wiedzy, a także naukę i aktywny odpoczynek poprzez gry i zabawy integrujące uczestników, sprawiające wszystkim wiele radości i pomagające w przełamywaniu słabości i barier.
Do ciekawych form zajęć należał udział w spektakl pt: ”Słoń Trąbalski”, w wykonaniu aktorów Teatru Duet z Krakowa, a także uczestnictwo w seansie filmowym pt.” Fernando”. W Fabryce Bombek Vitbis dzieci poznały technikę dekorowania i miały okazję samodzielnie przygotować ozdoby na bombkach. W przededniu Dnia Babci i Dziadka wykonywały laurki, a pod kierunkiem wychowawców z OHP w Jaworze przygotowały piękne maski karnawałowe.  W czasie trwania ferii dzieci ćwiczyły pamięć, zdolności aktorskie i wokalne, przygotowując program artystyczny dla podopiecznych Domu Dziennego Pobytu „ Senior – Wigor” z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Ważną rolę spełniały zajęcia ruchowe,zorganizowanych m.in. w Kinderplanecie i Kręgielni 13 w Jaworze. W trakcie zajęć realizowały również elementy socjoterapii, ucząc się kulturalnego kibicowania, zasad fair play oraz wykorzystywały metody psychoaktywnego wyrażanie emocji w sposób niewerbalny – „Jak widzą nas inni”. W czasie ferii dzieci miały również okazję samodzielnie wykonywać różnorodne potrawy.
W realizacji feryjnych zadań pracy świetlicy współpracowaliśmy z jaworskimi instytucjami tj: Domem Dziennego Pobytu „Wigor-Senior”, Komendą Powiatową Policji, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Ochotniczym Hufcem Pracy i Spółdzielczym Klubem Piast.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię