Połowa ferii za nami

0
751

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. W gminie Wądroże Wielkie odbywały się w tym czasie różnego rodzaju zajęcia, które zostały przygotowane dla dzieci z terenu gminy.


W ramach realizacji projektu pt.: „Lepszy start dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych Gminy Wądroże Wielkie”, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Budziszowie Wielkim uczestniczyli w zajęciach z przedmiotów przyrodniczych, matematyki, informatyki, języka angielskiego i przedsiębiorczości. Natomiast w Szkole Podstawowej w Wądrożu Wielkim uczniowie korzystali z zajęć rozwijających z języka angielskiego, podczas których wspólnie zajęli się przygodą mieszkańców zaczarowanego lasu, czyli Smerfów. Samodzielnie napisana historia stanowiła doskonałą bazę do ćwiczeń w wyszukiwaniu informacji i układaniu pytań oraz udzielaniu odpowiedzi do przeczytanego tekstu. Uczniowie usprawniali analizę tekstu pisanego, a następnie doskonalili sprawność mówienia i słuchania. Odbyły się także zajęcia edukacyjne w ramach koła przyrodniczo – matematycznego pod nazwą „Mały Pitagoras”. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy III a. Temat zajęć brzmiał: Mali badacze – doświadczenia z wodą. Uczniowie klasy III na zajęciach z wychowawcą mieli możliwość przeprowadzenia doświadczeń przyrodniczych. Dzięki temu poznali właściwości wody, oleju i innych cieczy. Pomimo iż niektóre eksperymenty wydawały się trudne, to dały dzieciom okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody. Z pewnością umiejętności, które zdobyły na zajęciach, staną się inspiracją do dalszego zgłębiania wiedzy na kolejnych szczeblach edukacji.
15 stycznia dzieci pojechały do kina Helios w Legnicy i do Play City. Wyjazd zorganizowała Szkoła Podstawowa w Budziszowie Wielkim we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Odbywały się zajęcia w świetlicach w Jenkowie, w Granowicach i w Wądrożu Wielkim. Dzieci pod opieką Agnieszki Dudy wykonywały prezenty na Dzień Dziadka i Babci metodą decupage. Były to drewniane łyżki. Dzieci wykonywały również przepiękne serca z kartonów. Podczas zajęć poruszana była tematyka dotycząca przeciwdziałaniu uzależnień.
Ponadto przez cały tydzień trwały zajęcia w Budziszowie Małym, gdzie pod okiem Danuty Szwedo dzieci pięknie malowały na papierze i na talerzach.
Przed nami jeszcze kilka dni ferii. Zapraszamy na zajęcia do Budziszowa Małego i do Budziszowa Wielkiego organizowane przez sołectwa: Budziszów Mały i Bielany przy współpracy z GKRPA oraz na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze do Wądroża Wielkiego, Gądkowa i do Granowic. 25 stycznia odbędzie się wyjazd do kina dla dzieci zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Wądrożu Wielkim przy współpracy z GKRPA.
Agnieszka Sałaj
przewodnicząca GKRPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię