Feryjne atrakcje dla najmłodszych

0
592

Połowę ferii mają za sobą uczniowie bolkowskich szkół oraz dzieci, które przyjechały je spędzić w naszym mieście. W pierwszym tygodniu wolnego wiele dzieci odwiedziło bibliotekę, pojechało na wycieczkę ze szkoły lub wzięło udział w jednej z wielu propozycji domu kultury.
Właśnie lista feryjnych ofert domu kultury jest najdłuższa. – W poniedziałek byliśmy na lodowisku w Świdnicy – mówi instruktor Ryszard Bożek. –Tego dnia dzieci robiły też maski karnawałowe, które przydały się podczas balu przebierańców już w środę – dodaje Wiesław Flaczyński, kolejny z instruktorów w placówce. Również w poniedziałek w świetlicy wiejskiej w Wolbromku dzieci miały zabawę sportową z Robertem Ostasiewiczem, mistrzem tenisa stołowego.
Wtorek w domu kultury pachniał pysznie i słodko własnoręcznie, pod okiem instruktorki, upieczonymi ciasteczkami. W środę dzieciaki bawiły się wesoło podczas karnawałowego balu przebierańców, a w czwartek chętni konkurowali w układaniu najwyższej wieży z klocków “KAPLA”. – Pierwsze miejsce zdobył Hubert Zakrzewski, którego wieża miała 122 cm. Drugie miejsce zajęła Anatola Adamczyk , bo jej wieża miała 95,5 cm. Trzecie miejsce wybudowała klockami na wysokość 75,5 cm, Viktoria Gierasimowicz, a czwarte miejsce zajął Gracjan Gackiewicz, któremu udało się zbudować wieżę mierzącą 53 cm – zdradza Wiesław Flaczyński. Tego dnia z instruktorami plastyki dzieci tworzyły laurki – upominki na Dzień Babci i Dzień Dziadka. W piątek dzieci poznawały ciekawą technikę plastyczną podczas „Zabawy w glinie i rysowania”. Tego dnia rozegrano ponadto pierwsze szachowe partie w miniturnieju o tytuł “mistrza ferii”.
W drugim tygodniu ferii dzieci czeka wycieczka do Wrocławia na wystawę klocków Lego, smażenie racuszków w kuchni, malarski happening, konkurs odwagi i równowagi „Wieża”, karaoke, dokarmianie ptaków, lepienie figurek z gliny i formowanie ich z masy solnej, rozgrywki piłkarskich „szóstek”, dalszy ciąg szachowych meczów o tytuł mistrza ferii, a także… zakończenie ferii – Ferie podsumujemy w sobotę o godz. 11 na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego – mówią instruktorzy.
fot. GMOKSiR w Bolkowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię