Na tym rondzie coś się stanie

11
5384

Pierwsze jaworskie rondo wybudowane w ramach modernizacji drogi krajowej nr 3 cieszy oko, ale…
Kierowcy zwracają uwagę, że jego budowa została nie do końca przemyślana. Zanim, wjedziemy na rondo mamy tuż przed nim tradycyjne skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z 1 Maja. Ktoś kto jedzie z ul. Grunwaldzkiej może pomyśleć, że ma pierwszeństwo. O ile jednak tu oznakowanie jeszcze widać, o tyle problem robi się z wjazdem na rondo od ul. Limanowskiego. Tutaj, generalnie zgodnie ze sztuką stawiania znaków znak jest dopiero za budynkiem. Mieszkańcy Placu Wolności już donoszą nam, że nie wszyscy kierowcy zwłaszcza ci przejezdni już wjeżdżali na rondo pod prąd jadąc w kierunku ul. Grunwaldzkiej. Przydałoby się na ul Limanowskiego dodatkowe oznakowanie ostrzegające kierowców, że za chwilę będzie rondo.

11 KOMENTARZE

  1. Nie wiem co za debile “zwracają uwagę” na te rzeczy, ale albo nie mają prawa jazdy, albo je kupili na targu pod zamkiem 😀 Rondo jest zbudowane dobrze i prawidłowo oznaczone. Jak ktoś nie umie jeździć to niech sprzeda samochód i nie jeździ. nie zdziwiło by mnie to gdyby uwagę zwracali ci, którzy nie mają prawa jazdy ani nawet samochodu. Ci zwykle maja najwięcej do powiedzenia…

  2. OD ULICY GRUNWALDZKIEJ JEST ZNAK ŻE DROGA Z PIERWSZEŃSTWEM PRZEJAZDU ALE OD STRONY 1 MAJA STOI ZNAK INFORMUJĄCY ŻE JEST SKRZYŻOWANIE DRÓG, BRAK INFORMACJI O RONDZIE I NIE MA ZNAKU USTĄP PIERWSZEŃSTWA.

  3. Tak nie ma ale jest STOP i to zarówno pionowo jak i poziomo – LINIA BEZWZGLĘDNEGO ZATRZYMANIA – po całej szerokości jezdni. Ale znaki trzeba czytać na bieżąco, a nie na pamięć jechać. Od każdej strony nie zaszkodziłoby jednak ustawić znaku ostrzegawczego, A8 – skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Koszt przy takiej inwestycji marginalny, a bezpieczeństwo podwyższone. Może miasto zgłosić problem w ramach poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

  4. Od strony I maja jest pionowy znak STOP i gruba wymalowana pozioma linia mówiąca o konieczności zatrzymania się pojazdu. Trzeba czytać znaki a nie jeździć na pamięć.

  5. Ilość kierowców nie włączających kierunkowskazów zjeżdzając z ronda jest powalająca… może by tak tam ustawić panowie policjanci radiowóz i za symboliczne 50pln przypominać wszystkim niedouczonym podstawowe zasady ruchu drogowego….? Już nie wspomnę o tych, którzy na rondo wjeżdżaja z włączonym kierunkowskazem i jadą tak przez dwa zjazdy po czym nadal z włączonym zjeżdżają… masakra!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię