Kuźnia zdobyła Strzegom

0
413

Młoda piłkarska Kuźnia nie zwalnia tempa tej zimy. Zawodnicy U-10 brali udział w turnieju Strzegom Cup 2018. I w błyskotliwym stylu podopieczni Dariusza Szeligi wygrali w silnie obsadzonym turnieju nie pozostawiając złudzeń jaka drużyna w tej kategorii wiekowej rządzi na Dolnym Śląsku.

W imprezie udział wzięło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Młodzi zawodnicy Kuzienki w pierwszym meczu pokonali 1:0 Akademię Piłkarską 13 ze Świdnicy, a gola zdobył Maurycy Werbel. Drugie spotkanie to derby Jawora na ziemi strzegomskiej z JTS-em Jawor, gdzie dwa gole Piotra Kaliszczaka dały nam zwycięstwo 2:0. Tym samym Kuźnia zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie, ale w ostatnim meczu nikt nie miał zamiaru odpuszczać i AKS I Strzegom musiał uznać jaworską wyższość 4:1, a golami podzielili się po równo Michał Stawiak oraz Jakub Ślusarski. Półfinał to kolejny pojedynek z gospodarzami, ale tym razem z AKS II Strzegom i również tym razem jaworzanie pokonali strzegomian, ale tym razem 5:1, a golami podzielili się Maurycy Werbel 2, Jessica Mikołajewska, Piotr Kaliszczak Michał Stawiak. Zwycięstwo dało przepustkę do finału, gdzie czekał również niepokonany Olympic Wrocław. Finałowy mecz był bardzo zacięty i emocjonujący, a bohaterem dnia bez wątpienia był bramkarz Kuźni Jakub Jermakowicz, (zdobył tytuł Najlepszego w całym turnieju), który bronił w wręcz nieprawdopodobnych sytuacjach i nie dał się pokonać . Po wyniku 0:0, o zwycięstwie decydował konkurs rzutów karnych. A ten dopiero rozstrzygnął się w ostatnim strzale Piotra Kaliszczaka i 1:0 dało młodym jaworzanom złote medale.

Kuźnia – AP 13 Świdnica 1 : 0 – Werbel
Kuźnia – JTS Jawor 2 : 0 – Kaliszczak 2
Kuźnia – AKS I Strzegom – Stawiak 2, Ślusarski 2

Grupa:
1. Kuźnia 9 pkt. 7:1
2. AP 13 4 pkt. 3:2
3. JTS 4 pkt. 3:3
4. AKS I 0 pkt. 1:8

Półfinały:
AP 13 – Olympic 2 : 0
Kuźnia – AKS II Strzegom 5 : 1 – Werbel 2, Kaliszczak, Stawiak, Mikołajewska

o 7 miejsce: Gryf – Wilki 0 : 0 karne: 1 : 0
o 5 miejsce: AKS I – JTS 0 : 0 karne: 3 : 1
o 3 miejsce: AP 13 – AKS II 2 : 0
FINAŁ: Kuźnia – Olympic 0 : 0 karne: 1 : 0 bramka: Kaliszczak

Klasyfikacja końcowa:

1. Kuźnia Jawor
2. Olympic Wrocław
3. AP 13 Świdnica
4. AKS II Strzegom
5. AKS I Strzegom
6. JTS Jawor
7. Gryf Świdnica
8. Młode Wilki Wałbrzych

Skład Kuźni: Jessica Mikołajewska, Jakub Jarmakowicz, Piotr Kaliszczak, Maurycy Werbel. Jan Szczygielski, Jakub Ślusarski, Michał Stawiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię