W obronie praw człowieka [ZAPROSZENIE]

0
670

W sobotę, 9 grudnia o godz. 12 w Szkole Podstawowej nr 2 przy Pl. Bankowym 1 w Jaworze rozpocznie się kolejna, 18. już edycja Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów Amnesty Inernational. Podobnie jak wszystkie poprzednie Maratony, ten też organizowany jest przez Szkolną Grupę AI działającą pod przewodnictwem pani Marii Błoniarz.


W tym roku w ramach Maratonu wolontariusze na całym świecie będą pisać w 10 przypadkach z różnych krajów. Znaleźli się wśród nich m.in. działacze tureckiego oddziału Amnesty International, znani powszechnie jako „Dziesiątka ze Stambułu”, którym w czerwcu tego roku postawiono irracjonalne zarzuty udziału w zorganizowanej zbrojnej grupie terrorystycznej. Zarzuty te mają zdyskredytować ich w oczach opinii społecznej i utrudnić im działalność na rzecz praw człowieka, która często stoi w opozycji do polityki tureckich władz. Będziemy pisać także w sprawie bloggera z Czadu, który w związku z umieszczanymi na Facebooku postami został aresztowany i grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Z sylwetkami wszystkich tegorocznych bohaterów można zapoznać się na stronie organizacji Amnesty International oraz na stronie SGAI Jawor na Facebooku.
W imieniu organizatorów bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę największą
na świecie akcję na rzecz praw człowieka. Listy można będzie pisać od godz.12 do północy. Każdy napisany list ma znaczenie i może zmienić ludzkie życie. W ubiegłych latach, w efekcie działań podjętych w czasie Maratonu wiele osób zostało uwolnionych z więzień czy uzyskało ochronę prawną, a bez wątpienia wszyscy otrzymali coś najcenniejszego – nadzieję i pewność, że ich los nie jest obojętny dla świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię