Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych [FOTO]

0
1891

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na całym świecie corocznie 3 grudnia. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. Gmina Wądroże Wielkie świętuje ten dzień od 2015 roku z inicjatywy wójt Elżbiety Jedleckiej. Święto na stałe wpisało się w kalendarz imprez gminnych.
Celem corocznych obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym. W tym roku w gminie Wądroże Wielkie ten dzień świętowano 2 grudnia. Wójt Elżbieta Jedlecka przywitała wszystkich przybyłych gości, złożyła życzenia i zaprosiła do wspólnego świętowania. Oprócz kwiatów były drobne upominki przygotowane przez uczniów szkół i przedszkola.
Tegoroczne święto umilił występ dzieci z Gminnego Przedszkola oraz ze Szkoły Podstawowej w Wądrożu Wielkim oraz występ Kabaretu „0 – 99” z Wiadrowa, który rozbawił publiczność i porwał ludzi do tańca. Całemu spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, a uczestnicy byli zadowoleni z atrakcji, które specjalnie dla nich przygotowano.
Serdecznie dziękujemy sponsorom i osobom, które pomagały w przygotowaniach do uroczystości. Dziękujemy Teresie i Jerzemu Frydrych za ufundowanie słodkiego poczęstunku, kabaretowi „0-99” za to, że wystąpił dla naszych gości nieodpłatnie oraz nauczycielom za przygotowanie dekoracji oraz dzieci do występu.


Agnieszka Sałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię