Międzyszkolny konkurs klas III – „Bezpieczna droga do szkoły” [FOTO]

0
801
KPP Jawor

Jaworscy policjanci po raz kolejny włączyli się w organizacją międzyszkolnego konkursu klas III – „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym roku odbył się on 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 w Jaworze. W zawodach udział wzięły reprezentacje z 4 szkół podstawowych z Jawora i Paszowic, a funkcjonariusze z jaworskiej komendy wspólnie z nauczycielami zajmowali się oceną teoretycznych i praktycznych zmagań uczestników turnieju.

Policjanci z Jawora po raz kolejny włączyli się w organizację międzyszkolnego konkursu klas III – „Bezpieczna droga do szkoły”, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze. Głównym celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez m.in. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. W minioną środę – 29 listopada zawodnicy ze szkół podstawowych nr 1, 4 i 5 z Jawora oraz szkoły podstawowej z Paszowic zmierzyli się w zawodach sprawdzających ich wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Dzieci rywalizowały ze sobą w trzyosobowych drużynach pod czujnym okiem komisji, w skład której weszli także asp.sztab. Przemysław Malucha oraz st.sierż. Grzegorz Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Zawody rozpoczęły się od odpowiedzi na pytania przygotowane przez komisję. Należało się w nich wykazać wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego. Następnie, po części teoretycznej uczestniczy turnieju przenieśli się na specjalnie przygotowany na tą okazję tor sprawnościowy. Jazda rowerem wymagała nie lada umiejętności gdyż do pokonania był m.in. slalom.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że zwyciężyła drużyna z SP nr 4, drugie miejsce zajęła SP nr 5 z Jawora, a trzecie i czwarte odpowiednio SP z Paszowi i SP nr 1. Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek i drobne upominki, w tym elementy odblaskowe.

inf., foto KPP Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię