Włamał się do innego samochodu, bo akumulator w jego aucie rozładował się

0
1111
fot. KPP Jawor

W ręce jaworskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany o włamanie do samochodu. Jak ustalono w samochodzie sprawcy podczas spotkania z dziewczyną rozładował się akumulator. Nie chcąc wracać do domu pieszo zaradny 26-latek wziął sprawy we własne ręce i to dosłownie. Wyjął więc rozładowaną baterię, i poszedł z nią do pobliskiej miejscowości. Tam włamał się do VW i skradł naładowany akumulator, pozostawiając swój, rozładowany w tym pojeździe. Teraz mężczyzna będzie musiał za swój czyn odpowiedzieć przed sądem.

Jaworscy policjanci o zaistniałym włamaniu do samochodu w jednej z miejscowości gminy Mściwojów zostali powiadomieni w poniedziałek rano. Jak ustalono sprawca poprzedniej nocy, po pokonaniu zabezpieczeń, z komory silnika skradł akumulator, pozostawiając w nim jednak drugi, innej firmy.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą jeszcze tego samego dnia wytypowali podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gm. Mściwojów. Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Swoje zachowanie próbował wytłumaczyć niespodziewanymi problemami z zasilaniem samochodu. Wyjaśniło się również, skąd drugi akumulator znalazł się w okradzionym VW.

Policjanci ustalili, że 26-latek w nocy siedział z koleżanką w swoim samochodzie. Kiedy po pewnym czasie postanowił go uruchomić, okazało się, że nie ma w nim wystarczającej ilości prądu. Nie chcąc wracać do domu pieszo wpadł na pomysł podmienienia rozładowanego akumulatora na dobry, pochodzący z innego pojazdu. Zabrał więc niesprawną baterię ze swojego samochodu i udał się z nią do pobliskiej miejscowości. Tam włamał się do stojącego przy jednej z posesji VW, zabierając z niego naładowany akumulator, a swój niesprawny pozostawiając na podmianę.

Teraz 26-latek za swój pomysł będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów za kradzież z włamaniem może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

inf.KPPJawor

oprac. Oficer Prasowy KPP w Jaworze

kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię