PCKZiU Niepokonani

0
1481

Po zwycięstwie w zawodach powiatowych nad drużynami dziewcząt i chłopców z I LO zawodnicy PCKZiU pojechali 16.11.2017r do Lubina na Strefowy Drużynowy Turniej Dziewcząt i Chłopców w Badmintona.

W zawodach uczestniczyło 7 najlepszych drużyn każdego powiatu rozlosowanych w dwóch grupach. W naszej grupie grały drużyny z I LO Legnica, II LO Lubin oraz I LS Lubin.
Nasze dziewczęta Małgorzata Gąsior i Dominika Morzyńska uległy drużynie II LO Lubin, ale pokonały w dwóch następnych meczach pozostałe drużyny i wyszły z grupy na II miejscu. W grze o finał przegrały, niestety, z późniejszymi zwycięzcami I LO Lubin, ale po niezwykłej walce pokonały dziewczęta z ZSZ Złotoryja 3:1 i zajęły 3 miejsce w turnieju, które daje wejście do Turnieju Dolnośląskiego we Wrocławiu. Reprezentujący naszą szkołę chłopcy w składzie Tomasz i Przemysław Cichoń oraz Paweł Marciniak nie mieli sobie równych w grupie i wyszli z niej na I miejscu.W drodze do finału pokonali zespół z ZSZ Złotoryja 3:0, a w finale po dramatycznym i emocjonującym pojedynku pokonali w 5 meczach faworytów 3:2.
Gratulujemy naszym reprezentantom i trzymamy kciuki za zwycięstwa w dolnośląskim turnieju we Wrocławiu 21.11.2017r.