Moda na bezpieczeństwo w szkole podstawowej w Wądrożu Wielkim [FOTO]

0
630
KPP Jawor

Policjanci jaworskiej drogówki realizując założenia akcji informacyjno-edukacyjnej „Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny wzięli udział w biegu patrolowym zorganizowanym dla dzieci i młodzieży w Wądrożu Wielkim. W jego trakcie uczniowie z miejscowej podstawówki musieli zmierzyć się z szeregiem zadań, w tym m.in. dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy biegu dodatkowo mogli się zapoznać z wyposażeniem radiowozu i specyfiką pracy w policji, a mundurowi promowali używanie elementów odblaskowych.

Jaworscy policjanci skorzystali z zaproszenia szkoły podstawowej w Wądrożu Wielkim, włączając się w organizację biegu patrolowego „Bezpiecznie, ekologicznie, zdrowo i sportowo”.  Przedsięwzięcie to, w którym wzięło udział 10 drużyn z klas I – VII, było realizowane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Celem tej zabawy było m.in. kształtowanie bezpiecznych postaw, w tym w ruchu drogowym, a także promowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia. Uczestnicy w dziesięciu wyznaczonych punktach na terenie Wądroża Wielkiego zmagali się z różnymi zadaniami, musząc wykazać się także sprawnością fizyczną.

W miejscu spotkania z mundurowymi z jaworskiej drogówki dzieci miały odpowiedzieć na trzy pytania. Policjanci wykorzystując okazję zaprezentowali także uczestnikom biegu wyposażenie radiowozu i opowiedzieli o swojej pracy. Promowali przy tym używanie elementów odblaskowych.

Zacięta rywalizacja toczyła się do samego końca. Po podsumowaniu wyników potwierdził się wysoki poziom wiedzy i umiejętności uczestników gry, a każdy zawodnik uroczyście otrzymał upominek, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

inf. KPP Jawor

oprac. Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

fot. KPP Jawor

fot. KPP JAwor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię