Gmina Mściwojów wśród liderów inwestycji!

0
920
gmina Mściwojów

Początkiem października br. dwutygodnik „Wspólnota” opublikował kolejny ranking, tym razem poświęcony wydatkom inwestycyjnym samorządów w latach 2014 – 2016. O kolejności w rankingu decydowało, kto najwięcej zainwestował w przeliczeniu na 1 mieszkańca. W zestawieniu brano pod uwagę uśrednione dane z ostatnich trzech lat, a samorządy zostały w nim podzielone na następujące kategorie: województwa, miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, miasta powiatowe, pozostałe miasta („miasta inne”), powiaty i gminy wiejskie.

W latach 2014-2016 Gmina Mściwojów wydała 1789,45 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca, co dało nam wysokie 13 miejsce w rankingu! Poprawiliśmy tym samym wyniki osiągnięte w latach 2013-2015, awansując z miejsca 15. Możemy więc mówić o dużym sukcesie tym bardziej, iż wśród gmin reprezentujących Dolny Śląsk, wyprzedzają nas jedynie Kobierzyce (4) i Jerzmanowa (10).

Dotychczasowe inwestycje, które pozwoliły nam na tak wysokie miejsce w rankingu, realizowane są z myślą o stałym podnoszeniu komfortu życia mieszkańców gminy. Nie bez znaczenia jest również możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych, co umożliwiło realizację wielu zadań inwestycyjnych tj. budowę dróg, termomodernizacją szkół, budowę kanalizacji i szereg innych działań ukierunkowanych na rozwój gminy.

Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem.

http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/Ranking/Nr_20_Ranking_-_Wydatki_inwestycyjne_2014-2016.pdf

inf. gmina Mściwojów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię