Najpierw włamali się do domu, później chcieli ukraść samochód

0
2056
KPP Jawor

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy włamali się do domu jednorodzinnego. W jednym z pomieszczeń znaleźli biżuterię wartości 12 tysięcy złotych, którą skradli. To nie było jednak wszystko, co mieli na sumieniu. Okazało się bowiem, że wychodząc z łupem, zauważyli stojący na tej posesji samochód. Postanowili więc go ukraść. Swojego celu jednak nie osiągnęli, ponieważ mieli problem z uruchomieniem VW. Teraz podejrzani staną przed sądem.

Do włamania doszło w nocy, na terenie jednej z miejscowości w gminie Mściwojów. Sprawcy po wyważeniu jednej z rolet zabezpieczających okno, a następnie wybiciu w nim szyby dostali się do wnętrza domu jednorodzinnego. Następnie spenetrowali pomieszczenia w budynku, znajdując w jednym z nich złotą biżuterię, którą skradli. Straty jakie spowodowali sięgnęły blisko 12000 zł. 

Jaworscy policjanci zajmujący się tą sprawą, już następnego dnia wytypowali podejrzanych o ten czyn dwóch, młodych mężczyzn. Jeden z nich został zatrzymany dwa dni po przestępstwie na terenie jednego z legnickich hoteli. 21-letni mieszkaniec gminy Mściwojów ukrył się tam, tuż po włamaniu . Funkcjonariusze znaleźli przy nim część skradzionej biżuterii.  Drugi z podejrzanych, 20-letni mieszkaniec gminy Mściwojów wpadł w ręce jaworskich policjantów kilka dni później. Obaj w przeszłości byli już notowani.

W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie okazało się, że włamanie do domu to nie jedyny „grzech” jaki mieli na sumieniu 20 i 21-latek. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci ustalili, że mają oni na swoim koncie także usiłowanie kradzieży samochodu osobowego. Tej samej nocy bowiem, tuż po włamaniu, młodzi mężczyźni zamierzali z przedmiotowej posesji odjechać zaparkowanym tam VW.  Najpierw wybili szybę boczną pojazdu, a następnie próbowali go uruchomić, co im się jednak nie udało.

Po zatrzymaniu starszy z podejrzanych próbował zrzucić odpowiedzialność za swoje czyny na alkohol, którego feralnej nocy miał za dużo wypić.

Mężczyźni odpowiedzą teraz za popełnione czyny przed sądem. Za kradzież z włamaniem może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Jawor

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię