18 włamań i kradzieży na koncie przestępcy zatrzymanego przez jaworskich policjantów

0
1271
policja

Policjanci z Jawora zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że mężczyzna ma na swoim koncie aż 17 włamań. Sprawca kradł z piwnic różne przedmioty, m.in. elektronarzędzi oraz sprzęt RTV. Na sumieniu ma również kradzieże z jednego z marketów budowlanych na terenie miasta. W sumie jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych. Za czyny, o które jest podejrzany zatrzymanemu grozić może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do szeregu przestępstw doszło w lipcu tego roku. Nieznany wówczas sprawca wyłamując drzwi lub skoble zabezpieczające kradł z piwnic różnego rodzaju przedmioty. Interesowało go wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Jego łupem padły więc elektronarzędzia, sprzęt RTV, muzyczny i komputerowy, a także torby podróżne. Włamywacz nie pogardził również ubraniami roboczymi, maszynkami do golenia czy pędzlem do malowania i szpachlówką.

 

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zajmujący się tą sprawą w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o te przestępstwa. Okazał się nim 24 – letni jaworznian, który w przeszłości był już notowany za tego typu czyny.  Jak ustalono mężczyzna skradzione mienie od razu sprzedawał przypadkowym osobom. Część z utraconych przedmiotów policjanci już odzyskali.

 

Jaworscy policjanci na chwilę obecną udowodnili podejrzanemu aż 17 różnych włamań. Nie było to jednak wszystko co miał na sumieniu 24-letni jaworznian. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze ustalili ponadto, że mężczyzna dokonał także kradzieży mienia z jednego z marketów budowlanych na terenie Jawora. Na przestrzeni kilku dni, skradł z niego elektronarzędzia, klucze oraz sprzęt budowlany o wartości blisko 2000 zł.

 

24-latek, którego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Próbował tłumaczyć się policjantom trudną sytuacja materialną.

 

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Przypomnijmy, ze za kradzież mienia grozi kara do 5, natomiast za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP JAwor

oprac. Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię