Zdrowo i wesoło- budowa siłowni zewnętrznej w Snowidzy

0
535
inf. gmina Mściwojów

Pod koniec sierpnia w Snowidzy zamontowano pierwszą w gminie Mściwojów siłownię zewnętrzną.
Inicjator siłowni – Przewodniczący Rady Sołeckiej Wsi Snowidza Tadeusz Budziński  oraz autorka projektu Przewodnicząca Rady Gminy Mściwojów Gabriela Męczyńska oficjalnie dokonali odbioru prawidłowego montażu urządzeń, dostarczonego i wykonanego przez firmę FIT Park Sp. z o.o. z Torunia. Zaraz po tym nieoficjalnego odbioru dokonały miejscowe dzieci. Choć to sprzęt dla dorosłych, z radością próbowały swoich sił na nietypowych „huśtawkach”. Obiecały również, że często będą przyprowadzać tu swoich rodziców oraz dziadków i babcie.

„Zdrowo i wesoło- budowa siłowni zewnętrznej w Snowidzy” to projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Wsi Snowidza oraz Radę Sołecką i sfinansowany z Fundacji KGHM Polska Miedź w kwocie 10 tys. zł  oraz środków własnych – 900 zł. Podczas 3 Święta Kapusty w dn. 24 września br. uroczyście otwarto to miejsce rekreacji, które wcześniej poświęcił Ks. Proboszcz Dariusz Pudełko, a uroczystego przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali przedstawiciele sołectwa i gminy (sołtys, przewodniczący Rady Sołeckiej, przewodnicząca Rady Gminy Mściwojów), prezes Stowarzyszenia Wsi Snowidza Małgorzata Drabowicz oraz lokalni sponsorzy. Rada Sołecka zadbała również o tablicę z regulaminem porządkowym oraz tabliczkę informacyjną o darczyńcy i realizatorze projektu.

Mieszkańcy Snowidzy są wdzięczni za nowe miejsce rekreacji i dziękują serdecznie wszystkim za zaangażowanie i wsparcie tej inicjatywy.

inf. gmina Mściwojów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię