“Dzień bezpiecznego pasażera” – Moje życie zależy od Ciebie”

0
746
KPP Jawor

Dzień 12 sierpnia br. został ogłoszony „Dniem bezpiecznego pasażera”. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Moje życie zależy od Ciebie” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze będą uwrażliwiać pasażerów, że asertywna postawa w kontaktach z kierowcą może mieć duży wpływ na jego zachowanie podczas jazdy. Kampania ta również skierowana jest do kierowców, którym policjanci uświadamiać będą, że wożąc pasażerów są odpowiedzialni za ich życie i zdrowie.

 

W okresie wakacji odnotowuje się wzrost ruchu turystycznego jak również nasilenie zbiorowych przewozów dzieci i młodzieży oraz osób starszych autokarami do miejsc letniego wypoczynku. Również indywidualne wyjazdy podróżnych z miejsca zamieszkania do miejsca wypoczynku generuje nasilony ruch na głównych ciągach komunikacyjnych.

W ramach Planu Działań „Bezpieczne Wakacje” zatwierdzonego przez Zastępcę Komendanta Głównego Policji realizowane będą m. in. działania kontrolne mają na celu zapewnić właściwy nadzór nad prawidłowym ruchem drogowym oraz działania edukacyjno – profilaktyczne mające na celu rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze informują, że potrzebę kontroli autokarów można zgłaszać do Wydziału Ruchu Drogowego w KPP w Jaworze osobiście lub pod numerem telefonu 76726246

oprac.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
mł. asp. Józef Kolanek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię