Groźny pożar kamienicy [WIDEO & FOTO]

1
1860

Sześć osób ewakuowanych z płonącego budynku. W jednej z kamienic przy ul. Starojaworskiej w Jaworze około godz. 16 wybuchł groźny pożar. Na miejscu zjawiła się straż, policja, pogotowie gazowe i energetyczne. Konieczna była też pomoc medyczna dla wystraszonych i podtrutych czadem mieszkańców.

Pożar wybuchł na drugim piętrze i odciął drogę ucieczki dla mieszkańców z zaadaptowanych poddaszy. Podnośnik przeznaczony do ewakuacji jechał na miejsce z Legnicy (jaworski jest aktualnie w remoncie – przyp. red.). Kierujący akcją podjął decyzję o zaopatrzeniu uwięzionych osób w aparaty tlenowe i zostali wyprowadzeni w bezpieczne miejsce. Medycy udzielali pomocy zakrztuszonym dymem poszkodowanym. Kamienica została odłączona od energii elektrycznej i gazu. Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że to nie media były przyczyną powstania ognia. – Prawdopodobnie jeden z mieszkańców zaprószył ogień – ale to ustali dopiero policja – usłyszeliśmy na miejscu. Akcja gaszenia trwała do godz. 17:30. – Miasto zabezpieczy potrzebującym noclegi i ciepłe posiłki – powiedział nam na miejscu Henryk Kędziora z centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. – Dzisiaj odnieśliśmy wielki sukces. Dziękuję wszystkim podkomendnym za uratowanie sześciu osób. Dziękuję też policji, pogotowiu energetycznemu i pomocy medycznej za sprawną akcję – podsumował kierujący akcją gaszenia st. kpt. Tomasz Kita z Komendy Powiatowej PSP w Jaworze.

1 KOMENTARZ

  1. Dziwne zjawisko zaobserwowałam. Gdy pojawił się pan z kamerą po chwili gdzieś dzwonił i zjawił się wicestarosta z uśmiechem i burmistrz z mineralną. Potem dzwonił pan wice i pojawiła się pani z aparatem… Przypadek? 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię