Zoom na dziką przyrodę [ZAPROSZENIE]

0
725

Od czwartku w Muzeum Regionalnym w Jaworze można oglądać wystawę fotograficzną dzikiej przyrody. Zapraszamy na jej wernisaż 29 czerwca o godzinie 18. Wystawa jest efektem konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year w latach 2002 – 2016, organizowanego corocznie, od 1965 r., przez BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie, a od trzech lat wyłącznie przez Muzeum.
Dzisiaj jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs, w zakresie fotografii Natury, dostępny dla zawodowców i amatorów. W Jaworze zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac spośród niemal 50 tys. zdjęć, wykonywanych przez ponad 4 tys. fotografów, z ponad 90 krajów. Przez jałowe pustynie, ponad wzniosłe granie, w gęstej tropikalnej dżungli i na otwartym oceanie – te zdjęcia są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata dzikiej przyrody, ale ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w chwili jej wspaniałości. Niektóre momenty są zwyczajne, a inne niezwykłe. Jedne podnoszące na duchu, a drugie stawiające pytania nad naszym oddziaływaniem na przyrodę. Zapraszamy do podziwiania ekspozycji, która posiada walory edukacyjne. Ukazując dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi, pobudza w nas chęć dbałości o jej przyszłą jakość.
Piętnasty rok z rzędu wystawa wpisuje nasz kraj na listę kilkudziesięciu państw na wszystkich kontynentach, gdzie już od wielu lat rokrocznie ogląda ją ponad milion osób.
Organizatorem tourne wystawy po Polsce jest Agencja Zegart, e-mail: zeg-art@wp.pl. Ekspozycję można oglądać do 10 września.

Źródło: Muzeum Regionalne w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię