Jaworscy policjanci wspólnie z PTTK zapraszają na Bezpieczne Wakacje 2017

0
722
kpp Jawor

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze wspólnie z Oddziałem PTTK Ziemi Jaworskiej oraz klubem Piast SMLW w Jaworze po raz kolejny organizuje akcję „Bezpieczne wakacje”, w ramach już XXII Turystycznego Lata. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, chcących bezpiecznie spędzić wakacje i czas wolny, poznając przy tym atrakcyjne zakątki pięknej Ziemi Jaworskiej.

Wakacyjne propozycje jednodniowych pieszych rajdów adresowane są do wszystkich chętnych lubiących z plecakiem „pełnym przygód” wędrować szlakami turystycznymi i bezdrożami Ziemi Jaworskiej. Ta propozycja jest najtańszą formą aktywnej turystyki. Organizatorzy nie pobierają żadnego wpisowego. Uczestnicy pokrywają tylko (ewentualny) koszt transportu na miejsce startu i powrót do Jawora oraz własnego wyżywienia i wstępów do zwiedzanych obiektów (jeżeli takie wystąpią). Wszyscy będą wędrować pod czujnym okiem przewodnika.

Na każdej imprezie zostaną przeprowadzane gry i zabawy terenowe oraz konkursy wiedzy z nagrodami rzeczowymi. Jaworscy policjanci będą prowadzić pogadanki na temat zagrożeń oraz udzielać praktycznych wskazówek, np. jak się zachować w przypadku ataku psa, jak bezpiecznie korzystać z letnich kąpieli, jak postępować, aby nie zostać ofiarą przestępstwa.

Zgłoszenia uczestników oraz informacje o wycieczce przyjmuje i udziela Oddział PTTK Ziemi Jaworskiej w Jaworze ul. Legnicka 3 (tel. 076 / 870 21 35 – dyżury we wtorki od godz.16.00 do 18.00). Ponadto informacji udziela prezes Zarządu Oddziału – Leszek Drabczyk tel. 795 446 266 (również e-mailem pod adresem: pttkjawor@o2.pl) oraz Andrzej Kowalik tel. 600 978 123.

Szczegółowy harmonogram planowanych wycieczek oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie PTTK Oddział Ziemi Jaworskiej.

inf. KPP Jawor
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię