Przechodził w miejscu niedozwolonym – trafił za kratki

0
1481
KPP Jawor

Policjanci z Bolkowa zatrzymali mężczyznę, który przechodził przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Jego nerwowe zachowanie w trakcie kontroli okazało się nieprzypadkowe. I wcale nie chodziło o mandat za popełnione wykroczenie. Okazało się bowiem, że młody mieszkaniec Bolkowa posiadał przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze znaleźli w jego odzieży poporcjowaną marihuanę oraz haszysz. Przypomnijmy, że za posiadanie zabronionych substancji w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanemu grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem bolkowscy policjanci zauważyli na jednej z ulic miasta młodego mężczyznę, który przechodził w miejscu niedozwolonym przez jezdnię. W związku z popełnionym wykroczeniem został on zatrzymany do kontroli. Chwilę później uwagę funkcjonariuszy wzbudziło nietypowe, jak na zaistniałą sytuację zachowanie tej osoby.

 

Jak się okazało 23-letni mieszkaniec Bolkowa był zdenerwowany, ale nie wynikało to z grożących mu konsekwencji za popełnione wykroczenie. W kieszeni jego spodni mundurowi znaleźli bowiem środki odurzające. Poporcjowany susz roślinny znajdował się w woreczkach strunowych. Przeprowadzone badanie wskazało, że jest to marihuana  i haszysz w ilości pozwalającej na uzyskanie kilkudziesięciu porcji handlowych tych narkotyków.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.
23-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3 pozbawienia wolności. Dodatkowo bolkowianin będzie musiał zapłacić 100 zł mandat za popełnione wykroczenie.

inf. KPP Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię