Kolejny młody pirat drogowy stracił prawo jazdy

0
959
KPP Jawor

Kolejny kierowca zatrzymany do kontroli drogowej przez jaworskich policjantów stracił uprawnienia do kierowania. A wszystko to przez pośpiech za przysłowiowym “kółkiem”. Prowadził on swój samochód w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h zdecydowanie za szybko. W terenie zabudowanym poruszał się bowiem z prędkością 93 km/h. Teraz pirat drogowy, nie tylko będzie musiał odpocząć od kierownicy przez najbliższe 3 miesiące, lecz również zapłacić 400 zł mandat.

 

Pirat drogowy, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość został namierzony przez policjantów wczoraj wieczorem na ul.Kuzienniczej w Jaworze. 24-letni mieszkaniec Roztoki w terenie zabudowanym jechał swoim VW 93 km/h na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

Skutkiem poruszania się o 53 km/h za szybko było odebranie temu kierowcy przez funkcjonariuszy prawa jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na niego także mandat w kwocie 400 zł. Konto pirata drogowego powiększy się również o 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że od 18 maja ubiegłego roku obowiązują nowe przepisy, zgodnie z którymi, za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca traci prawo jazdy na 3 miesiące.

inf. KPP Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię