Wspólne działania na rzecz ochrony środowiska!

0
2731

Zaufanie, współpraca, partnerstwo, Szkolne Koła, aktywne działania członków Stowarzyszenia Straży Ochrony Przyrody, przeciwdziałania skutkom zanieczyszczeń – to główne aspekty, cele i zadania jakie wyznacza sobie Stowarzyszenie Straży Ochrony Przyrody w Polsce z siedzibą w Jaworze.

W poniedziałek 1 sierpnia w siedzibie Stowarzyszenia Straży Ochrony Przyrody w Jaworze odbyło się pierwsze spotkanie członków należących do Straży Ochrony Przyrody. Na zebraniu obecny był Zarząd Główny z Komendantem Michałem Pancewiczem na czele, Komendanci Terenowi, oraz członkowie Straży Ochrony Przyrody.

Inicjatorem zebrania organizacyjnego był nowo powołany na funkcję sekretarza Janusz Ulanicki. Spotkanie miało na celu uszczegółowienie wszystkich punktów organizacyjnych przedstawionych przez sekretarza, oraz wypracowanie wspólnego stanowiska do dalszej współpracy na rzecz ochrony środowiska, przede wszystkim społeczności lokalnej w poszczególnych grupach terenowych działających na terenie miasta Jawora, powiatu i terenów zaprzyjaźnionych. Ważnym elementem spotkania na jaki zwrócił uwagę Janusz Ulanicki jest budowanie zaufania wśród mieszkańców. Jest to podstawowy warunek skuteczności działań Stowarzyszenia.

Podczas spotkania trwała bardzo ożywiona dyskusja nad planem działań Stowarzyszenia na najbliższy okres. Podstawowym fundamentem prawidłowego programu na jaki zwracano uwagę jest właściwa współpraca z Urzędami, Nadleśnictwem, szkołami, oraz na zasadzie partnerstwa z innymi Stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi. Podejmowane inicjatywy na rzecz środowiska, oraz współpraca z podmiotami działającymi w tym zakresie wpłynie na pewno na poprawę wizerunku Stowarzyszenia.

Prowadzone są również pierwsze rozmowy z dyrektorami szkół i przedszkoli, a od września zostanie uruchomiona działalność Szkolnych Kół na terenie naszego miasta w celu popularyzacji wiedzy w zakresie ochrony przyrody.

– Włączając najmłodszych w czynną akcję na rzecz ochrony środowiska to doskonała forma edukacyjna, bo przecież to właśnie oni w przyszłości przekażą następnym pokoleniom, że to od ich aktywności i wrażliwości na zanieczyszczenia będzie zależała czystość lokalnego środowiska naturalnego – mówi Janusz Ulanicki, sekretarz stowarzyszenia.

Warto podkreślić, że członkowie stowarzyszenia będą pełnić dyżury w biurze, a wszystkich zainteresowanych przyłączeniem się do Straży Ochrony Przyrody zapraszamy w czwartkowe popołudnia  do siedziby mieszczącej się przy ul. Zamkowej 1 w Jaworze  (w Zamku )w godz. od 17.00 do 19.00.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię