Lenkiewicz za Zdebiaka

8
1790
SONY DSC

Starostwo Powiatowe w Jaworze stawia na racjonalizację i restrukturyzację. Z początkiem lipca zaszły zmiany w Zarządzie Dróg Powiatowych. Dotychczasowy dyrektor Zbigniew Zdebiak nabył prawa emerytalne. Miejsce dotychczasowego dyrektora zajmie Michał Lenkiewicz, który w poprzedniej kadencji pełnił funkcję wicestarosty powiatu jaworskiego.

Michał Lenkiewicz wraca do gry. Zmiany mają przynieść nową jakość i świeżość w zarządzaniu jednostką. Mają być wsparciem merytorycznym dla zarządu powiatu. Z pewnością jego doświadczenie będzie przydatne i to nie tylko dla samego wicestarosty. Drogowcy mówią, że wręcz nie zbędne dla dobrego funkcjonowania powiatowego drogownictwa. To trudne zadanie może stać się przepustką do szybkiego powrotu na fotel wicestarosty powiatu. Koszenie rowów może odejść do lamusa, a zaczną się poważne inwestycje. Dyrektor Lenkiewicz może stać się ojcem sukcesu budowy sygnalizacji. Wiemy, że dla wicestarosty Arkadiusza Baranowskiego to nie wygodny temat. Ostatnio, nie skorzystał z zaproszenia Andrzeja Kobesa przewodniczącego Komisji Gospodarki i Rozwoju w Mieście, aby rozmawiać w tym temacie. Radni byli zaskoczeni odwołaniem Komisji z tego powodu. Być może jednak pojawi się… refleksja. Dyrektor Michał Lenkiewicz może skutecznie załatwić ten wieloletni problem powiatu. Liczą na to kierowcy i piesi. Na uwagę zasługuje fakt, że nowego dyrektora oraz wieloletniego swojego zastępcę otoczył swoim wsparciem sam starosta Stanisław Laskowski. Nic dziwnego, bo owe wsparcie było zapewne niezbędne w trudnej negocjacji z koalicjantem z Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu. Mimo, że sam Lenkiewicz nie należy do PSL czy PIS, tak jak starosta i wice. Nowy dyrektor będzie mocnym sygnałem o wzmocnieniu roli Porozumienia Prawicy w starostwie. Odchodzący zaś dyrektor Zbigniew Zdebiak zapewne będzie pamiętał o współpracy ze swoim przełożonym wicestarostą Arkadiuszem Baranowskim. Na koniec pozostaje życzyć powodzenia ustępującemu oraz pełniącemu dyrektorowi sukcesów dla dobra powiatu.

 

8 KOMENTARZE

  1. co to w ogóle za test….litania do pana Michała. Sorry, ale porozumienie prawicy jest totalnie skompromitowane..
    kolesie kolesi. Przykro, że n to pozwala nasz umiłowany i prawy legniczanin

  2. Ale wam zal sciska co zazdroscicie! Pan Michal to wspanialy czlowiek i najlepszy wicestarosta w historii powiatu. Odczepcie sie i juz

  3. Dajcie spokój takim zaczepkom. Zobaczycie, że Baranowski z Lenkiewiczem postawią powiat na nogi. PIS i PP to w końcu jedność i na to czekaliśmy. Panie wicestarosto dobra decyzja gdyż Pan Michał ma kompetencje.

  4. Dziwi mnie, że Artur Urbański nie znalazł wsparcia u starosty ziomka z pp. Nieudany start Artura na prezesa spółdzielni pokazuje , że takie miejsce jest potrzebne. Jest rozłam w pp…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię