Z książką na walizkach

0
875

Gminna Biblioteka Publiczna w Wądrożu Wielkim włączyła się do udziału w akcji  „Z książką na walizkach” organizowaną przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Centrum Kultury w Siechnicach, Wydawnictwo Literatura oraz Wydawnictwo Akapit – Pres. W świetlicy Szkoły Podstawowej, z czytelnikami spotkał się autor książek dla dzieci i młodzieży Paweł Beręsewicz.

„Z książką na walizkach” to akcja promująca czytelnictwo w bibliotekach szkolnych miejskich i gminnych. Dla wielu dzieci jest to często pierwszy kontakt z autorem książek
i niepowtarzalna okazja na otrzymanie dedykacji z autografem autora.

Paweł Beręsewicz to Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, tłumacz, autor słowników, opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci. Choć książki dla dzieci publikuje dopiero od 2004 roku, otrzymał już wiele nagród i wyróżnień: nagrodę „Guliwera” i PTWK za “Co tam u Ciumków?”, wyróżnienie w konkursie do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za “Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, wyróżnienie Fundacji „Świat Dziecka” za “Pan Mamutko i zwierzęta”.

Czytelnicy w każdym wieku uwielbiają jego książki za trafność spostrzeżeń i celny dowcip. W 2011 roku otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za “Tajemnicę człowieka z blizną” oraz nominację do tej nagrody za “Czy wojna jest dla dziewczyn?”

inf. Joanna Brożyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię