Jawor na 25 Dniach Niepołomic

0
1728

3-5 czerwca odbyły się jubileuszowe 25 Dni Niepołomic. Niepołomice są miastem partnerskim Jawora. Współpraca między miastami trwa już od 15 lat a zapoczątkowała ją rodzina Trzosów z Jawora. Podczas trzydniowej imprezy Jawor był mocno promowany wśród Niepołomiczan.

W piątek Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera, Sekretarz Gminy Monika Żmijewska oraz Naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Leszek Światkowski uczestniczyli w uroczystym otwarciu Dni Niepołomic na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Burmistrz Jawora złożył wszystkim mieszkańcom życzenia z okazji 25 Dni Niepołomic oraz serdecznie zaprosił Niepołomiczan do odwiedzenia Jawora. W ramach podziękowania za zaproszenie Burmistrz Jawora wręczył na Burmistrza Niepołomic Romana Ptaka chleb z herbem Jawora i Niepołomic oraz poczęstował uczestnikiem tortem ufundowanym przez Pana Stanisława Furtaka.

Po ceremonii otwarcia wszyscy zgromadzeni na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach wysłuchali koncertu Zbigniewa Wodeckiego, który zaśpiewał swoje największe przeboje.

W sobotę na rynku w Niepołomicach powstał namiot promujący Jawor. W zamian za zakupione losy na loterii charytatywnej Niepołomiczanie mogli skosztować jaworskiego chleba. Mieszkańcy zostali zaproszeni na Dni Jawora oraz Święto Chleba i Piernika.

Sobotni dzień miał również akcent sportowy. Na zaproszenie Burmistrza Niepołomic młodzi zawodnicy z UKS Javorii Jawor zagrali w turnieju piłkarskim. Dzieci otrzymały od organizatorów złote medale i pamiątkowe dyplomy. Młodzi piłkarze z Jawora na pewno zapamiętają chwilę gdy wyprowadzali sędziów i zawodników na boisko kameralnego stadionu w Niepołomicach, której drużyna gospodarzy podejmowała w ramach drugoligowym rozgrywek zespół Radomiaka Radom. Pobyt dzieci w Niepołomicach nie byłby możliwy bez wsparcia od Gminy Jawor, która zapewniła młodym adeptom futbolu transport i nocleg.

Wydarzeniem sobotniego wieczoru był koncert Katarzyny Popowskiej i zespołu Afromental , który zgromadził tłumy fanów dobrej muzyki.

W niedzielę, na Osadzie Podegrodzie w Niepołomicach, odbył się koncert jaworskiego zespołu muzycznego – Euforia, wystawy rękodzielnictwa, zawody strzeleckie pomiędzy mieszkańcami Jawora i Niepołomic, malowanie twarzy, strzelanie z broni „na sucho”. Niepołomiczanie mogli skosztować wyrobów wędliniarskich przekazanych przez Masarnię Pegrol i sklep wędliniarski E. Skowron a usmażonych na grillach „Made in Jawor:”, żurku przygotowanego przez Panie z ECMEnu oraz ugasić pragnienie wodą Jaworowy Zdrój. Z kolei w Izbie Regionalnej w Niepołomicach pracownicy Muzeum Regionalnego w Jaworze zorganizowali dla chętnych warsztaty z pieczenia jaworskich pierników.

Podczas Dni Niepołomic Jawor zaprezentował to co ma najlepsze. Mamy nadzieję, że teraz Niepołomiczanie odwiedzą Jawor i wezmą udział w nadchodzących wielkimi krokami Święcie Chleba i Piernika w dniach 26-28 sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię