Strażacy dla mieszkańców

0
1015

Już po raz drugi  mieszkańcy Jawora mogli odpoczywać w sobotnie popołudnie  21 maja na Jaworniku oglądając sprzęt oraz pokazy jaworskich strażaków, a także z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy. Również jaworscy policjanci zaprezentowali umiejętności swego służbowego psa, który szczególnie zachwycił oglądające go dzieci.

Organizatorem pikniku była Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworze, której członkiem jest Burmistrz Jawora Emilian Bera. Bardzo sprawnym konferansjerem był Prezes Oddziału Zarządu Powiatowego OSP RP w Jaworze druh Jan Mieszała.

Z atrakcji na Jaworniku można wymienić pokaz ratownictwa wodnego, pływanie dwoma łodziami strażackimi po zbiorniku, pokazy grupy ratownictwa wysokościowego, pokaz ratownictwa technicznego, udzielanie pierwszej pomocy, zawody drużyn młodzieżowych, pokaz używania gaśnic, a także przejażdżki małym samochodem strażackim o nazwie „Florek”, którego użyczyli strażacy z Marcinowic.

Równocześnie można było zjeść smaczną kiełbaskę z grilla oraz posłuchać muzyki. Strażacy zapowiadają, że jeśli będzie zainteresowanie wśród mieszkańców, to powtórzą imprezę również w przyszłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię