Egzekucja podczas Nocy Muzeum

0
888

Atrakcje Nocy Muzeów za nami. Jaworzanie po raz kolejny zwiedzali muzeum, gdzie czekały liczne atrakcje, mówi dyrektor Muzeum Arkadiusz Muła. W tym roku Noc Muzeów przebiegała pod hasłem Rycerze i Rabusie. Na dziedzińcu muzeum odbył się pokaz historyczny w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej pn. Pokazy historyczne.pl.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się dawne gry, zabawy i pokazy. Kolejki ustawiały się do mincerza bijącego monety, piekarza, ale największa, ustawiła się przed zamkiem, w celu jego wyburzenia, do którego rzucano woreczkami wypełnionymi piaskiem. Nie zabrakło chętnych do przymierzania rycerskich hełmów. Sporą sensację wywołał też pokaz egzekucji miejscowego rabusia Hansa von Zedlitz, scena ta była wpleciona w spektakl oparty na wydarzeniach z XVI wieku, które wpisują się  w edukację regionalną, stwierdza Arkadiusz Muła, dyrektor muzeum, pomysłodawca tegorocznej edycji. Podczas wieczornego zwiedzania muzeum ogromne, zainteresowanie wywołał miecz dwuręczny dotąd nie eksponowany, z dawnej jaworskiej zbrojowni, oraz warsztaty  tkackie  dla dzieci.

Frekwencja jak zwykle dopisała, muzeum odwiedziło kilkaset osób. Na zwiedzających czekała dodatkowa atrakcja, nocne zwiedzanie  Kościoła Pokoju oraz konkurs wiedzy o rycerzach rabusiach z atrakcyjnymi nagrodami, które ufundował burmistrz Jawora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię