Sportowa Akademia Taekwon-do z medalami

0
46261

17 marca br. w Borowej pod Wrocławiem odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do. Był to pierwszy turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W turnieju wystartowało 105 zawodników z 12 klubów. Sportową Akademię Taekwon-do reprezentowało 17 zawodniczek i zawodników z Jawora i Złotoryi, którzy zdobyli łącznie 20 medali.
Ogromnym sukcesem zakończył się start juniorów młodszych. W klasyfikacji medalowej tej grupy wiekowej Sportowa Akademia Taekwon-do okazała się najlepszym klubem Mistrzostw i zajęła pierwsze miejsce tuż przed LKT Legnica oraz WSKT Wrocław. Najlepiej z sekcji jaworskiej zaprezentowała się Oliwia Puchała, która wygrała swoją kategorię wagową do 46 kg i zdobyła złoty medal.
Jaworzanie ze Sportowej Akademii Taekwon-do podczas Mistrzostw zdobyli medale w kategorii wiekowej juniora młodszego: Oliwia Puchała – złoto w konkurencji walk do 46 kg; Amelia Wzorek – srebro w konkurencji walk pow. 60 kg oraz brąz w konkurencji technik specjalnych; Mateusz Dębski – brąz w konkurencji walk pow. 70 kg. W kategorii wiekowej junior: Eryk Urban – srebro w konkurencji walk do 56 kg; Jakub Tomczuk – srebro w konkurencji walk pow. 75 kg; Kasper Słociak – brąz w konkurencji walk do 68 kg oraz brąz w konkurencji układów.
W najbliższy weekend w Głubczycach na Grand Prix Polski wystartuje7-osobowa grupa najbardziej zaawansowanych zawodników. Kolejne zawody odbędą się w kwietniu, będzie to drugi turniej kwalifikacyjny do MP Juniorów oraz Juniorów Młodszych oraz turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, w których łącznie w trzech kategoriach wiekowych wystartuje blisko 50 zawodników SAT.