Zimowe zmagania lipowskich BRD-ców

0
2090

Pod koniec stycznia 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lipie, w składzie: Jolanta Klimek, Ilona Romus, Igor Sobczyński, Marcin Wójtowicz (opiekun – Danuta Zaworska), wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle w ramach 11. Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Do turnieju Ligi Mistrzów zaproszone zostały szkoły, które w minionych latach zdobywały pierwsze miejsca w Finale Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Uczniowie z Lipy zajęli drużynowo pierwszą pozycję w Finale Ogólnopolskiego Turnieju BRD w 2011r., a rok później uczennica Aurelia Wolska otrzymała tytuł mistrza Polski, zajmując indywidualnie pierwsze miejsce.
Uczestnicy wszystkich drużyn miały za zadanie wykazać się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego (rozwiązywanie testów wiedzy + skrzyżowania), jazdą rowerem po bardzo trudnym torze przeszkód oraz udzieleniem pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia (zajęcia pozorowane).
Po dwudniowych zmaganiach drużyna z Lipy zajęła czwarte miejsce w Lidze Mistrzów; Marcin Wójtowicz zajął indywidualnie dziewiąte miejsce, a dziesiąte miejsce Ilona Rozmus.
W drugim dniu zawodów odbywał się równocześnie Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle. Tutaj drużyna z Lipy zajęła trzecie miejsce. W klasyfikacji indywidualnej lipowianie uplasowali się na pozycjach: czwarte miejsce – I. Rozmus , piąte miejsce – M. Wójtowicz.
Uczniowie wrócili z Turnieju zadowoleni i pełni wrażeń.