Cześć i chwała bohaterom [FOTO, WIDEO]

1
868

Jaworzanie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Na dziedzińcu placu zamkowego przy pamiątkowej tablicy złożone zostały wieńce w towarzystwie licznych pocztów sztandarowych i delegacji. Patriotyczne wiersze recytowali uczniowie jaworskich szkół.

Po południowych uroczystościach chętni jaworzanie wzięli udział w wykładzie, który odbył się w Muzeum. Prelegentem był dr Andrzej Olejniczak z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. W dyskusji wzięli udział także uczestnicy spotkania. Wśród nich Pan Stanisław Bodziony, który podzielił się osobistą historią i odczytał wiersz skazanego na śmierć porucznika Pruszkowskiego. Wieczorem kilkudziesięciu biegaczy wzięło udział w biegu pamięci, który odbył się w Parku Miejskim. Na uczestników biegu czekały pamiątkowe medale, gorąca herbata oraz grochówka.

1 KOMENTARZ

  1. W taki mróz a dzieci z domu dziecka w letnich adidasach? czy ta pani sprawdziła temperaturę przed wyjściem? żal , czy ktoś tam myśli? kto podejmuje takie decyzje? pani , która przyprowadziła dzieci niech sama założy adidasy a taki mróz!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię