Nowy radiowóz dla policjantów

0
751

Jaworscy policjanci otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Furgon Volkswagen można już zobaczyć na drogach powiatu jaworskiego. Pojazd ten będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. Jego zakup był możliwy dzięki rządowemu programowi Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020. Wartość zakupionego auta to blisko 170 tysięcy złotych.
Przekazanie nowego radiowozu miało miejsce 12 lutego br. na placu Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Zakup Volkswagena T6 sfinansowany został ze środków budżetowych Komendy Głównej Policji. Kluczyki do nowego radiowozu na ręce policjantów przekazała posłanka Elżbieta Witek oraz Komendant Powiatowy Policji w Jaworze mł. insp. Andrzej Błaszczak. Wcześniej pojazd został poświęcony przez księdza proboszcza Waldemara Hawrylewicza. W uroczystości wzięli udział również naczelnicy i kierownicy jaworskiej jednostki.
Oznakowany furgon będzie wzmocnieniem działań realizowanych przez funkcjonariuszy Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Radiowóz posiada dobre wyposażenie oraz 2-litrową, benzynową jednostkę napędową o mocy 150 KM. Po uroczystości natychmiast rozpoczął służbę na ulicach Jawora i drogach powiatu.
Systematyczne uzupełnianie policyjnej floty to konieczność, bowiem samochody te są intensywnie eksploatowane, a każdy z nich pokonuje rocznie dziesiątki tysięcy kilometrów.
To kolejny pojazd pozyskany przez jaworską jednostkę. W styczniu tego roku, dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego oraz gminy Bolków i Męcinka, zakupiono nowego Opla Astrę, który trafił do bolkowskiego komisariatu policji.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię