OSP podsumowuje i planuje

0
629

– Początek nowego roku to czas na nowe plany i zadania do realizacji, ale to również czas na podsumowanie ubiegłego, 2017 roku – twierdzi Łukasz Iwuć, naczelnik OSP w Mysłowie. I zaczyna podsumowania…
– Drugi rok z rzędu nie zdarzyła się nam odmowa wyjazdu do zdarzeń. Za każdym razem, podczas dysponowania przez Stanowisko Kierowania KP w Jaworze, wyjeżdżał dobrze wyszkolony i wyposażony w sprzęt zastęp. W 2017 r. kurs KPP ukończyło siedmiu druhów. Trzech skończyło szkolenie dla kierowców – konserwatorów, a dwóch ratownictwa technicznego. Także dwóch zaliczyło kurs podstawowy. Pozyskaliśmy dwa komplety aparatów ochrony układu oddechowego – dzięki dofinansowaniu Nadleśnictw z Jawora i Złotoryi oraz Gminy Bolków. Defibrylator mamy ze środków od firmy DR. Schneider z Radomierza. Nowe są też 10 hełmów z latarkami, 8 kompletów ubrań specjalnych oraz 8 par butów, parawan i narzędzie ratownicze Hooligan. Pozyskaliśmy również średni samochód GBA Star 244, w który musimy włożyć jednak trochę pracy i środków finansowych, aby mógł służyć społeczeństwu do ratowania ludzi i mienia. W naszej remizie zostało wymienione pokrycie dachowe, a prace wykonała firma z terenu gminy Bolków. Zaprzyjaźniony informatyk zainstalował nam alarm, a środki na osprzęt pochodziły z kolportażu naszego kalendarza na ten rok, który wydaliśmy dzięki sponsorom. Nasza działalność to nie tylko akcje ratownicze czy remonty w remizie. W styczniu minionego roku przeprowadziliśmy wśród mieszkańców Mysłowa zbiórkę rzeczy dla pogorzelców z Sadów Górnych. Zorganizowaliśmy, przy współpracy z Nadleśnictwem Jawor, sprzątanie lasu, a konkretnie Rezerwatu Wąwóz Lipa. Cały rok prowadziliśmy zbiórkę makulatury i szkła – wylicza naczelnik Iwuć.
– W naszej OSP istnieje Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza licząca 20 członków. Ich opiekunem jest druhna Katarzyna Stalec, która wspólnie z zarządem organizuje zbiórki, wyjazdy na wycieczki, także integracyjno – edukacyjne, takie jak niedawna wizyta w Karpaczu. Dzieci z MDP odwiedził święty Mikołaj, a w święta Bożego Narodzenia nasi najmłodsi strażacy przygotowali kolędę dla społeczności Mysłowa, a środki uzyskane z tego przedsięwzięcia przeznaczają na wyjazd. Wiosną chcą odwiedzić Muzeum Pożarnictwa oraz Centrum Edukacji Pożarniczej. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy nas wspierają. Dodam, że kolejny rok nasi przyjaciele, tym razem 37 osób, przekazali 1% od podatku na kwotę 920 złotych, tym samym pomagając nam w doposażaniu jednostki. Jeśli ktoś chce przekazać 1% podatku naszej OSP należy wypełniając zeznanie PIT wpisać: nr KRS 0000 116 212 oraz w rubryce cel szczegółowy: OSP Mysłów, Mysłów 44a, 59-420 Bolków. Zachęcam do wspierania wszystkich jednostek z terenu naszej gminy i życzę wszystkiego dobrego w 2018 roku- podsumowuje Łukasz Iwuć, naczelnik OSP w Mysłowie.
wysłuchała: mewa
fot. OSP Mysłów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię