Boże Narodzenie w I Liceum

0
462

We czwartek, 21 grudnia w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze odczuwało się niecodzienną  atmosferę.  Od rana rozpoczęły się działania, poprzedzające uroczyste świętowanie Bożego Narodzenia. Klasa I b pod kierunkiem p. Renaty Aleksiuk dopracowywała występ, a komisja rozstrzygała wynik konkursu na stroik świąteczny.

Równo o godzinie 9 klasa I b rozpoczęła występ, w którym pokazano wagę rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia w kontekście dzisiejszego  ,charakteryzującego się szybkim tempem ,życia. Oklaski, które wieńczyły dzieło wskazywały, że młodzież odebrała go  pozytywnie, że jego przesłanie było czytelne i docierające do widowni. Po zakończeniu spektaklu dyrektor szkoły p. Mieczysław Michalski ogłosił wyniki konkursu na stroiki świąteczne oraz  wręczył nagrody. Złożył też życzenia świąteczne. Kolejnym etapem była aukcja stroików, z której dochód przeznaczony była na potrzeby samorządu uczniowskiego. Po jej  zakończeniu  we wszystkich klasach odbyły się spotkania wigilijne.              
Należy wspomnieć,  że społeczność szkoły nie zapomina o zmarłych nauczycielach, pracownikach i uczniach. We środę,20 grudnia klasa II b wraz z wychowawczynią p. Anną Łukaszewską zapaliła znicze na ich grobach. 
Tego typu świętowanie, to wieloletnia tradycja jaworskiego liceum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię