Harcerski opłatek

0
529

Ostatnią sobotę 22.12. b.r. spędziliśmy na harcerskiej zbiórce, gdzie spotkały się cztery środowiska działające przy KH ZHP Jawor. Spotkanie zorganizował szczep 44 JDH „Żagiew”. Rozpoczęliśmy naszą zbiórkę harcerską piosenką „Płonie ognisko”, w trakcie wybrane osoby z grona zebranych zapaliły świeczowisko.
Jak tradycja nakazuje, nie obyło się bez gawędy przygotowanej przez dh. hm. Wojciecha Muchę, tym razem czytanej. Dalszy ciąg zapełniły śpiewane kolędy z przygrywką gitary dh. hm. Bogdana Bezega. Główny punkt naszej zbiorki to podzielenie się opłatkiem i złożenie świątecznych, jak i noworocznych życzeń. Składania życzeń nie było końca. W spotkaniu harcerskim naszych hufcowych szczepów, drużyn i kręgu dało się odczuć, że zanikły swary, podziały między drużynami i wszyscy byli równi. Magia świąt i opłatka sprawiła, że wszyscy żywili do siebie przyjaźń, zapomnieli o swoich żalach. Zgodnie z piosenką:, „Bo wszyscy harcerze to jedna Rodzina…”. Po złożeniu życzeń i dzieleniu się opłatkiem oglądaliśmy zdjęcia i filmiki wyświetlane na ekranie z poprzednich hufcowych imprez przygotowane przez Dh phm. Czesława N. Powoli zbiórka harcerska oficjalnie się kończyła. Dh Komendant Hufca hm. Michał Czarnecki zapowiedział odśpiewanie drugiej część piosenki obrzędowej „Płonie ognisko” i nastąpiło oficjalne wygaszenie świeczowiska.

Utworzono dwa kręgi, bo miejsca zabrakło, złapaliśmy się po harcersku za ręce, zabrzmiała piosenka „Bratnie słowo”, następnie dh Michał zaproponował puścić iskierkę w dwóch kręgach, w ten sposób oficjalnie zakończono zbiórkę. Lecz na tym się nie skończyło harcerskie spotkanie, pozostał słodki poczęstunek przygotowany przez KH ZHP Jawor. Wszyscy uczestnicy imprezy z rozjaśnioną twarzą, ale też radością i uśmiechem na buzi konsumowali przygotowany poczęstunek. No cóż wszystko, co miłe wzbudzające radość i przemiłą atmosferę się kończy. Sympatyczna impreza powoli dobiegła końca i nadszedł czas opuścić salę. Ale wiemy, że takie imprezy odbędą się w przyszłych latach. Nasze grono się jeszcze powiększy o nowych członków i będą 4 kręgi oraz cztery jednoczesne iskierki.
Harcerze witają i żegnają się słowem „CZUWAJ!”.

Hm. R.J.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię