Hucznie i szampańsko [WIDEO & FOTO]

1
836

Chociaż jeszcze pół godziny przed północą nic tego nie zapowiadało, a na jaworskim Rynku było pusto, mieszkańcy nie zawiedli. Zaopatrzeni w szampany, dobre humory i oczywiście fajerwerki przyszli hucznie przywitać Nowy Rok. Nastrój potęgowały rozświetlone świąteczne iluminacje.
Nie wszyscy wykazali się cierpliwością aż do północy, więc pierwsze fajerwerki poszły w górę już za dziesięć dwunasta. Potem ruszyła lawina sztucznych ogni, które zagłuszyły ratuszowy zegar wybijający północ. Wraz z odpalanymi petardami strzelały korki szampanów i mieszkańcy składali sobie życzenia. Taka tradycja w Jaworze utrzymuje się od kilkunastu lat. Miasto rezygnuje w tym dniu z organizacji imprezy masowej ze względu na wysokie koszty. Jaworzanie przyzwyczaili się już do takiej sytuacji i chętnie przychodzą do Rynku niezależnie od pogody.
Niestety pechowo Nowy Rok powitała młoda jaworzanka, która najprawdopodobniej została trafiona petardą w głowę tuż po północy. Zakrwawiona osunęła się na ziemię i straciła przytomność. Z pomocą ruszyła policja i zaopiekowała się poszkodowaną do czasu przyjazdu karetki. Resztę Sylwestrowej nocy nastolatka spędziła w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Legnicy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię