Jasełka w świetlicy

0
488

Jasełka są to widowiska przedstawiające Boże Narodzenie, wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Uważane są za jedną z najstarszych tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Historię narodzin Jezusa, w sobotnie popołudnie zaprezentowali wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej im. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Bolkowie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu sióstr św. Józefa, opiekunek oraz podopiecznych świetlicy, nie zabrakło tego obrzędu i u nas.
Występ był zwieńczeniem kilkutygodniowych przygotowań: kostiumów, budowania dekoracji, kompletowania rekwizytów oraz prób aktorskich. Wszystko to po to, aby podtrzymać tradycję bożonarodzeniową. Na przedstawienie tłumnie przybyli zaproszeni goście wraz z włodarzem Bolkowa oraz najbliższą rodziną samych aktorów. Piękna scenografia, kolędy, kostiumy oraz gra aktorów wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój. Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa. Zgodnie z tradycją była szopka bożonarodzeniowa, trzej królowie, pasterze, anioły, Maria z Józefem oraz dzieciątko Jezus, w które wcielił się syn jednej z opiekunek.
Młodzi aktorzy zachwycili widownię, która w skupieniu obejrzała odgrywane scenki oraz wysłuchała śpiewu kolęd. Na zakończenie zgromadzeni goście przekazali prezenty i świąteczne życzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię