Wigilijnie, rodzinnie i na trzeźwo

0
1029

Tradycyjnie na wigilijne zaproszenie Dariusza Kudłacza, prezesa Charytatywnego Stowarzyszenia AZYL w Jaworze, odpowiedziało wielu zaproszonych gości, sympatyków i członków klubu. Niezwykła atmosfera tego jedynego dnia w roku udzieliła się wszystkim obecnym.
Wśród zaproszonych gości znalazły się władze powiatu i miasta, a także gmin Męcinka i Msciwojów. Nie zabrakło jaworskich amazonek oraz członków grupy AA z Męcinki. Rodzinnie, przyjaźnie i w duchu trzeźwości płynął czas wigilijnego wieczoru. Życzenia i świąteczne upominki złożyli na ręce prezesa Azylu starosta jaworski Stanisław Laskowski, burmistrz Emilian Bera, szefowa Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Wanda Wituszyńska, wójt Męcinki Mirosław Brzozowski, w imieniu wójta Mściwojowa Mariusza Forysia – radny Tomasz Siczek, radne Brygida Kaczkowska i Krystyna Ostapiuk, członek zarządu stowarzyszenia „Damy Radę” Wojciech Nolbrzak, zaprzyjaźnione z Azylem jaworskie Amazonki oraz współpracujący z klubem terapeuci – Bogusława Pęcherczyk i Dariusz Bełdowski.
Klubowa wigilia to nie tylko wzajemne życzenia, ciepło płynące prosto z serc i opłatek. To także okazja do podsumowań i świadectw. Członkowie klubu dzielili się swoją radością z trzeźwienia. Jedni czynili to po raz pierwszy, a inni nawet już od ćwierćwiecza są zadowoleni ze zmiany, jakiej dokonali w swoim życiu. Abstynenci i ich rodziny otwarcie mówili o drodze trzeźwienia, a chociaż często słowa te wywołują wzruszenie, w sercu każdy ma radość z podjętego wyboru. Na stołach znalazły się wigilijne potrawy i ciasta przygotowane przez członków stowarzyszenia, a rodzinne spotkanie (bo jak podkreślają członkowie stowarzyszenia – AZYL to jedna wielka rodzina) trwało do późnego wieczora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię